MANČESTER SITI ZA 25 MINUTA RAZBUCAO LESTER: Holand sa nova 2 gola stigao Salaha, "Građani" dišu Arsenalu za vrat!
Erling Holand, Foto: EPA/Tim Keeton

premijer liga, 31. kolo

Golgeter Sitija ima još sedam kola da prestigne sve i postavi novi rekord

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su večeras na svom terenu Lester Siti sa 3:1, u utakmici 31. kola Premijer lige.

Aktuelni prvaci Engleske poveli su u petom minutu, nakon što je sa ivice kaznenog prostora precizno šutirao Džon Stons.

Glavni sudija Daren Ingland je u 12. minutu posle gledanja video snimka dosudio penal za domaći tim, a minut kasnije sa "bele tačke" gol postiže Erling Holand.

Norvežanin je svoj drugi gol na meču postigao u 25. minutu, pošto je iskoristio odlično dodavanje Kevina de Brajnea, posle kog je izašao sam pred golmana Danijela Iversena.

On je tako izjednačio rekord po broju golova u Premijer ligi, otkako se igra 38 utakmica. Holand sada ima 32 gola, koliko je postigao i fudbaler Liverpula Mohamed Salah u sezoni 2017/18.

Ukupni rekord Premijer lige i dalje drže Endi Kol i Alan Širer, koji su u sezonama 1993/94 i 1994/95. postigli po 34 gola. Ali, golgeter "Građana" ima još sedam kola da prestigne sve i postavi novi rekord.

Erling Holand

Jedini gol za Lester na večerašnjoj utakmici postigao je bivši fudbaler Sitija Keleči Iheanačo u 75. minutu.

Siti posle šeste uzastopne pobede na drugom mestu Premijer lige ima 70 bodova, odnosno tri manje od vodećeg Arsenala. Lester posle četvrtog vezanog poraza zauzima pretposlednju 19. poziciju sa 25 bodova.

Sledeći meč Siti igra na svom terenu protiv Arsenala, a Lester dočekuje Vulverhempton.