FULAM NE MOŽE BEZ MITROVIĆA, UMALO TUČA ITALIJANSKIH TRENERA: Lampard nastavio gde je stao s Čelsijem! (VIDEO)
Klupe Totenhema i Brajtona u sukobu, Foto: Zac Goodwin / PA Images / Profimedia

premijer liga, 30. kolo

Kejn je spasao Totenhem, ali je slavio i Njukasl

Fudbaleri Njukasla pobedili su danas na gostovanju Brentford sa 2:1, u utakmici 30. kola Premijer lige.

Londonski tim je do vođstva mogao u osmom minutu, ali je gol Ajvana Tonija poništen zbog ofsajda. Toni je u 30. minutu imao šansu da sa penala donese prednost domaćoj ekipi, ali je njegov udarac odbranio golman Njukasla Nik Poup.

Engleski napadač se ipak upisao u strelce u prvom minutu nadoknade, pošto je ovog puta bio precizan sa "bele tačke".

Njukasl je u nastavku meča preokrenuo autogolom golmana Davida Raje u 54. i golom Aleksandera Isaka u 61. minutu stigao do pete uzastopne pobede. Mogli su gosti i do ubedljivijeg trijumfa, ali je gol Kaluma Vilsona iz 66. minuta poništen zbog igranja rukom.

Njukasl je na trećem mestu Premijer lige sa 56 bodova, dok je Brentford deveti sa 43 boda.

Totenhem je na svom terenu pobedio Brajton sa 2:1.

Hjun Min Son je doveo domaću ekipu u vođstvo u 10. minutu, da bi sedam minuta kasnije zbog igranja rukom bio poništen pogodak igrača Brajtona Kaoru Mitome.

Gosti su do izjednačenja došli u 34. minutu golom Luisa Danka, a u nastavku meča poništen im je još jedan gol zbog igranja rukom. Ovog puta poništen je gol Denija Velbeka u 55. minutu.

Usledio je incident između trenera dva kluba, a ubrzo su i Kristijan Stelini (Totenhem) i Roberto de Zerbi (Brajton) isključeni.

Tenzije između njih dvojice postojale su i pre susreta jer je Stelini (privremeno rešenje "Pevaca" posle odlaska Antonija Kontea) rekao da je de Zerbi uspešan sa Brajtonom jer je nasledio jak tim Grejema Potera (donedavno trenera Čelsija).

Spursi su do pobede došli u 79. minutu, kada je gol postigao Hari Kejn.

Ekipa Totenhema zauzima peto mesto sa 53 boda, dok je Brajton sedmi sa sedam bodova manje.

Vulverhempton je na domaćem terenu pobedio pomenuti Čelsi sa 1:0, a na klupi gostiju je debitovao trener Frenk Lampard. Jedini gol postigao je Mateus Nunes u 31. minutu.

Čelsi posle četvrtog vezanog meča bez pobede zauzima 11. mesto sa 39 bodova, a Vulverhempton je 12. sa 31 bodom.

Aston Vila je na svom terenu savladala Notingem Forest sa 2:0. Golove za pobedu postigli su Bertran Traore u 48. i Oli Votkins u petom minutu nadoknade.

Tim iz Birmingema posle četvrtog uzastopnog trijumfa zauzima šesto mesto sa 47 bodova, dok je Notingem Forest u zoni ispadanja na 18. mestu sa 27 bodova.

Vest Hem je na gostovanju pobedio Fulam sa 1:0. Gosti su do pobede u londonskom derbiju došli autogolom Harisona Rida u 23. minutu.

Za Fulam zbog suspenzije nije igrao srpski napadač Aleksandar Mitrović, a u igru nije ušao Saša Lukić.

Fulam je upisao četvrti uzastopni poraz i nalazi se na 10. mestu sa 39 bodova, dok je Vest Hem 13. sa devet bodova manje.

Bornmut je na gostovanju bio bolji od Lestera sa 1:0. Jedini gol je postigao Filip Biling u 40. minutu.

Ekipa Bornmuta je na 15. poziciji sa 30 bodova, a "Lisice" se posle četvrtog vezanog poraza nalaze na pretposlednjem 19. mestu sa 25 bodova.

Od 18.30 igraju Sautempton - Mančester Siti.

Standings provided by SofaScore LiveScore

00:48

FUDBAL I KRIMINAL SU NEZAOBILAZNI PARTNERI! Stručnjaci obelodanili zloupotrebu FUNKCIJA u fudbalu: Dolazi do začaranog kruga!