JUNAJTED SE ISPROMAŠIVAO, ALI PREŽIVEO EVERTON: Pikford činio čuda na golu, Mančester odneo pobedu!
Skot Mektominej postiže vodeći pogodak, Foto: EPA/Peter Powell

JEDVA

Crveni đavoli nastavili da koračaju ka Ligi šampiona

Objavljeno: 15:28h

Fudbaleri Mančester junajteda upisali su važnu pobedu u borbi za Ligu šampiona.

Izabranici Erika Ten Haga savladali su na Old Trafordu Everton rezultatom 2:0 u okviru 30. kola Premijer lige.

Junajted sada ima 56 bodova, šest više od petoplasiranog Totenhema, što se tiče ekipe iz Liverpula, ona se nalazi na poziciji 16 sa 27 osvojenih bodova.

Domaćin je u prvom poluvremenu gospodario terenom, imao je čak 19 udaraca ka golu rivala, ali je postigao samo jedan gol.

Džordan Pikford je bravuroznim intervencijama držao Everton u životu. Sve što je mogao, odbranio je golman reprezentacije Engleske.

Mančester je posle brojnih promašaja do zasluženog vođstva stigao 36. minutu nakon što je Skot Mektominej fantastično iskoristio asistenciju Džejdona Sanča.

U nastavku meča ritam je opao, a Junajted je potvrdio pobedu pogotkom rezerviste Entonija Marsijala. Šimus Kolmen je napravio ogromnu grešku, Markus Rašford je došao do lopte i nesebično proigrao Francuza, kome nije bilo teško da savlada svog golmana.

Do kraaja utakmice promena nije bilo, pa je Junajted slavio rezultatom 2:0.

Pikford je na kraju utakmice sakupio čak devet odbrana.