Novi uragan Harija Kejna, Kolarov odličan u pobedi Sitija! (VIDEO)

premijer liga, 27. kolo

Pobede Pevaca i Građana

Fudbaleri Totenhema pobedili su na svom terenu Everton sa 3:2, u utakmici 27. kola Premijer lige i učvrstili se na drugom mestu na tabeli.

Totenhem je poveo golovima dvostrukog strelca Harija Kejna, u 20. i 56. minutu, a Romelu Lukaku smanjio je zaostatak golom u 81. minutu.

Pobedu londonskog tima potvrdio je Dele Ali golom u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, a konačan rezultat, minut kasnije, postavio je Ener Valensija.

Kejn je prvi na listi strelaca sa 19 golova, a Lukaku je drugi sa 18.

Totenhem je ostvario drugu uzastopnu prvenstvenu pobedu, ukupno 15. i drugi je na tabeli sa 56 bodova, sedam manje od vodećeg Čelsija.

Everton je prekinuo niz od devet utakmica bez poraza i sedmi je na tabeli sa 44 boda.

Mančester Junajted - Bormmut 1:1 (1:1) (Roho 23 - King 40 pen)

Lester - Hal 3:1 (1:1) (Fuhs 27, Marez 60, Hadlston 90+1 ag - Klukas 14)

Stouk - Midlzbro 2:0 (2:0) (Arnautović 29, 42)

Svonsi - Barnli 3:2 (1:1) (Ljorente 12, Olson 69, Ljorente 90+2 - Grej 20 penal, 61)

Votford - Sautempton 3:4 (1:2) (Dini 4, Okaka 79, Dukure 90+3 - Tadić 28, Redmond 45+2, 86, Gabijadini 83)

VBA - Kristal Palas 0:2 (0:0) (Zaha 55, Taunzend 84)

Liverpul - Arsenal 3:1 (2:0) (Firmino 9, Mane 40, Vajnaldum 90+1 - Velbek 57)

Totenhem - Everton 3:2 (1:0) (Kejn 20, 56, Ali 90+2 - Lukaku 81, Valensija 90+3)

Sanderlend - Mančester Siti 0:2 (0:1) (Aguero 42, Sane 59)