CRNO-BELI LUČANI: Partizan SJAJNOM igrom u drugom poluvremenu konačno pobedio i prekinuo crni niz!
Fuseni Dijabate i Kvinsi Menig, Foto: Starsport

CRNO-BELA TRI BODA

Parni valjak slavio na teškom gostovanju u Lučanima

Objavljeno: 20:14h

Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali Mladost u Lučanima rezultatom 3:0 u okviru 26. kola Superlige Srbije.

Crno-beli su stigli do prvog trjiumfa još od 19. februara i meča sa Spartakom u Subotici, a ovo je bila i debitantska pobeda Igora Duljaja na klupi srpskog velikana.

Partizan se trenutno nalazi na drugom mestu sa 18 bodova manje od vodeće Crvene zvezde i četiri boda više od trećeplasiranog Čukaričkog.

Utakmica u Lučanima krenula je sjajnom šansom za Kvinsija Meniga, Holanđanin je sebi izborio lepu poziciju za udarac, ali mu je golman domaćina Luka Savić fantastično zaustavio ovaj pokušaj.

Deset minuta kasnije posle dodavanja Kvinsija Meniga u šansi se našao i Samed Baždar, ali je i on bio neprecizan.

Usledio je nešto mirniji tok meča, a onda je u 39. minutu neverovatnu priliku promašio Andrija Pavlović. Savić je još jednom bio sjajan na golu i izuzetnom intervencijom odbranio je udarac srpskog napadača.

Samo minut kasnije prva velika prilika za Mladost, ali je ovog puta Aleksandar Popović bio izuzetno siguran.

Do kraja poluvremena šansi nije bilo, pa je ostalo 0:0.

1 / 8 Foto: Starsport

Parni valjak je odmah zapretio na startu drugog dela, kada je Samed Baždar pogodio stativu.

Nastavili su crno-bel isa atacima i to im se isplatilo u 52. minutu. Marković je posle centaršuta Meniga bio na pravom mestu i sproveo loptu u mrežu. VAR je čak šest minuta proveravao da li je bilo ofsajda, a na kraju je presudio da nije, pa su gosti iz Beograda poveli sa 1:0.

Partizanu je laknulo posle ovog gola i počeo je da podseća na neke partije iz jesenjeg dela sezone. Ređali su se napadi Duljajevog tima, Menig je bio veoma agilan, a ništa manje u njima nisu učestvovali Fuseni Dijabate, Bibars Natho i Andrija Pavlović.

Posle jedne duge akcije, Dijabate je uposlio Meniga, koji je preciznim udarcem doneo crno-belima prednost od 2:0.

Do kraja utakmice Partizan je dao još jedan gol. Rezervista Nemanja Jović je lepo prošao i asistirao Bibarsu Nathu, kome nije bilo teško da sprovede loptu u praznu mrežu.

Na kraju ubedljivih 3:0 za crno-bele.