MESI I MBAPE GLEDAJU I UČE: Čudesni Belgijanac za PET minuta postigao het-trik! (VIDEO)
Luis Openda, Foto: Icon Sport / ddp USA / Profimedia

BLICKRIG

Utakmica koja će se dugo pamtiti i prepričavati

Fudbaleri Lensa deklasirali su u gostima Klermon rezultatom 4:0 u okviru 27. kola francuske Lige 1.

Ovaj duel ostaće upamćen po neverovatnom het-triku belgijskog napadača Luisa Opende.

On je u razmaku od pet minuta postigao tri gola i tako stigao do najbržeg het-trika u istoriji francuskog prvenstva.

Openda je u 30. minutu pogodio za 1:0, u 34. je povisio na 2:0, a već u 35. je svojim trećim pogotkom doneo prednost svom timu od 3:0.

Do kraja utakmice Lens je uspeo da postigne još jedan gol, a ovog puta strelac je bio rezervista Aleksis Klod-Moris.

Luis Openda ima 23 godina, nastupio je šest puta u dresu reprezentacije Belgije, a pre Lensa nastupao je za Klub Briž i Vitese. Njegova vrednost na Transfermarktu iznosi 12.000.000 evra.