KOSTIĆ ASISTENT U MINIMALNOJ POBEDI JUVENTUSA: Junajtedovo sjajno drugo poluvreme za miran revanš! (FOTO)
Filip Kostić na utakmici protiv Frajburga, Foto: Marco BERTORELLO / AFP / Profimedia

LIGA EVROPE - PRVI MEČEVI OSMINE FINALA

Revanš utakmice su na programu za nedelju dana

Objavljeno: 01:00h

Fudbaleri Juventusa pobedili su u Torinu ekipu Frajburga sa 1:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige Evropa.

Italijanska ekipa je do pobede došla, nakon što je gol glavom u 53. minutu na asistenciju srpskog fudbalera Filipa Kostića postigao Anhel di Marija.

Gosti su do izjednačenja mogli u 62. minutu, ali je gol Lukasa Helera poništen, pošto mu je rukom loptu dodao Matijas Ginter.

Srpski fudbaler Dušan Vlahović igrao je za Juventus do 67. minuta, a 11 minuta duže je ostao Filip Kostić.

Filip Kostić

Mančester junajted je na svom terenu bio bolji od Betisa sa 4:1.

Markus Rašford je doveo domaći tim u vođstvo u šestom minutu, dok je rezultat izjednačio Ajose Peres u 32. minutu.

Junajted je u drugom poluvremenu postigao tri gola i došao do ubedljive pobede, a u strelce su se upisali Antoni u 52, Bruno Fernandeš u 58. i Vaut Veghorst u 82. minutu.

Sevilja je na svom terenu pobedila Fenerbahče sa 2:0.

Golove za španski tim su postigli Žoan Žordan u 56. i Erik Lamela u 85. minutu. Za domaću ekipu celu utakmicu je branio Marko Dmitrović, a ceo meč je odigrao i Nemanja Gudelj.

Šahtjor iz Donjecka i Fejenord su u Varšavi odigrali nerešeno 1:1.

Ukrajinski tim je poveo golom Jaroslava Rakitskog u 79. minutu, dok je izjednačenje ekipi iz Roterdama doneo Esekijel Buljaude u 88. minutu.

Revanš utakmice su na programu za nedelju dana.