GDE JE ZVEZDIN HEROJ IZ VEČITIH DERBIJA? Tri gola za sezonu i po uz BOMBU za pamćenje (VIDEO/FOTO)
Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: Nebojša Mandić

LJUBIMAC DELIJA

Bio je strelac u poslednjoj pobedi crveno-belih na stadionu Partizana

Veljko Petrović

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana u petak od 19 časova sastaće se u 169. večitom derbiju u okviru Superlige Srbije.

Svetkovina našeg fudbala izrodila je mnoge heroje, ali i tragičare, ali kada govorimo u pozitivnom duhu, jedno ime će se kod Delija pamtiti i prepričavati.

NAJVEĆE KONTROVERZE U ISTORIJI VEČITIH DERBIJA! Zbog ovih sudijskih odluka su se krstili i Delije i Grobari! VIDEO

Njegovo ime je Ugo Vijeira koji je odigrao tri utakmice protiv crno-belih i postigao tri gola za sezonu i po, a dva je dao na prvom večitom derbiju.

U pitanju je 149. večiti derbi kada je prvo u 26. minutu savladao Živka Živkovića, a potom je izjednačio Alen Stevanović u 45. minutu.

Ugo Vijeira slavi gol protiv Partizana
Ugo Vijeira slavi gol protiv Partizanafoto: Nebojša Mandić

Četiri minuta drugog poluvremena bilo je dovoljno portugalskom napadaču za bombu za pamćenje kada je usledila erupcija oduševljenja na Marakani.

Do kraja meča, Aleksandar Katai je pogodio za konačnih 3:1 u 55. minutu.

U narednom, jubilarnom 150. večitom derbiju videli smo novu pobedu crveno-belih, ovoga puta na stadionu u Humskoj ulici sa 2:1.

Zanimljivo, taj susret iz 27. februara 2016. godine ostaće upamćen kao poslednji trijumf tadašnjeg i sadašnjem šampiona države na JNA.

Ugo Vijeira na utakmici Crvene zvezde i Partizana
Ugo Vijeira na utakmici Crvene zvezde i Partizanafoto: Nebojša Mandić

Sedrik Gogua doveo je "parni valjak" u vođstvo u 16. minutu,a izjednačio je Luis Ibanjez u 23. iz slobodnog udarca.

Preokret je osam minuta kasnije doneo upravo Ugo Vijeira.

Iskusni špic igrao je i treći večiti u karijeri, 151. kada je ustupio mesto Predragu Sikimiću koji je u 85. minutu doneo prednost Crvenoj zvezdi na Marakani.

Ipak, Everton Luiz izjednačio je u 90. minutu, a Ugo je u januaru 2017. godine napustio Beograd i otišao u japansku Jokahomu.

1 / 10 Foto: Nebojša Mandić

Ali, gde je trenutno Zvezdin heroj iz večitih derbija?

Vijeira je trenutno bez angažmana pošto se u januaru ove godine rastao sa malteškim Hibernijansom u kojem je dao četiri gola na 14 utakmica.