BAJERN SLAVI KOMANA! PSŽ pao na "Parku prinčeva", Mbape IZGOREO - Milanu dovoljan šok na startu protiv Totenhema
Pari Sen Žermen - Bajern, Foto: EPA-EFE/MOHAMMED BADRA

osmina finala lš!

Po jedan gol u Milanu i Parizu

Objavljeno: 23:16h

Odigrani su prvi mečevi osmine finala Lige šampiona, a obe utakmice su završene identičnim rezultatom.

Milan je slavio na domaćem terenu protiv Totenhema sa 1:0, dok je Bajern trijumfovao u Francuskoj protiv Pari Sen Žermena.

"Rosoneri" koji posle devet godina igraju nokaut fazu Lige šampiona su poveli već posle 7 minuta igre.

Milan - Totenhem
Milan - Totenhemfoto: EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Teo Ernandez je šutirao sa leve strane iskosa, Forster je grudima odbranio, potom je Dijaz naleteo, golman gostiju još jednom reagovao, ali je Brahim "ugurao" loptu u mrežu.

Nije bilo preteranih uzbuđenja u prvom poluvremenu, ali viđeno je nekoliko sporadičnih prilika sa obe strane.

U nastavku se igralo grubo, ali su domaći bili dosta ofanzvniji, a beleže se prilike Leaa i De Ketelare.

Revanš je na programu osmog marta, kada će domaćin biti Totenhem.

Može se reći da je Pari Sen Žermen dobro prošao u prvom poluvremenu, ako uzmemo u obzir lošu igru. Bajern je dominirao čitavih 45 minuta, ali mreže su mirovale.

Bavarci su zasluženo poveli u 53. minutu meča. Alfonso Dejvis je imao dosta prostora za centaršut, uputio ga je, pronašao Komana u šesnaestercu, koji je šutirao po zemlji, u Donarumu koji nije sjajno reagovao.

Morao je trener "svetaca" da ubaci i rovitog Kilijana Mbapea u igru, a on je odmah uspeo da se nametne. Uspeo je da postigne gol, ali je posle reakcije VAR-a bio poništen.

Kasnije je pripretio i Lionel Mesi, ali promene razultata nije bilo.

Bavarci su bili bolji rival u Parizu ove večeri i imaće sada lepu zalihu pred revanš u Minhenu, koji je na programu 8. marta.