FULAM LAGANO SA "ŠUMARIMA": Debitovao Lukić, Mitar bez gola - Arsenal kiksnuo, Lester razbio Totenhem
Mitrović na meču protiv Notingem Foresta, Foto: Adam Davy / PA Images / Profimedia

23. kolo premijer lige

Zanimljiv dan širom terena u engleskoj ligi

Objavljeno: 21:13h

Fudbaleri Fulama su savladali ekipu Notingem Foresta sa 2:0, Arsenal je remizirao sa Brentfordom, dok je Lester demolirao Totenhem sa 4:1, u okviru 23. kola Premijer lige.

Fulam je uspeo da iskoristi neverovatnu situciju sa starta meča kada su se štoperi gostiju povredili i napustili igru u 7. minutu. To su fudbaleri Fulama znali da iskoriste, pa Vilijan 10 minuta kasnije prelepim pogotkom donosi vođstvo svom timu.

Imao je Mitrović sjajnu šansu u 35. minutu, ali mu se isprečio Kejlor Navas koji se postarao da trijumf ne bude ubedljiviji.

Međutim do kraja susreta je kapitulirao još jednom, i to u 88. minutu kada je izraelski fudbaler Solomon postigao debitantski pogodak i postavio konačan rezultat.

Mitrović je u igri proveo 84. minuta, dok je u nadoknadi susreta debitovao Saša Lukić zamenivši Andreasa Pereiru.

Oslabljeni Totenhem je potpuno potučen od Lestera. Rodrigo Bentakur doveo Totenhem u prednost u 14. minutu, da bi Mendi u 23. minutu doneo izjednačenje svojoj ekipi, a Lester je dva minuta posle toga i poveo preko Džejmsa Medisona.

Do kraja su pogađali Keleči Ihenačio i Harvi Barns.

Izgleda da Arsenal polako posustaje pošto je remizirao sa Brenfordom. Uspeli su domaći da povedu preko Trosara, alije Toni postavio konačan rezultat u 74. minutu.