U Italiji nema boljeg od Bosanca! Edin Džeko UNIŠTIO Fiorentinu! (VIDEO)

serija a, 23. kolo

Boleće fudbalere Rome još dugo onaj poraz od Sampdorije prošle sedmice, najviše zbog toga što je Juventus sada pobegao na velika četiri boda, uz utakmicu manje

Da je Džeko u strašnoj formi i da mu prija Romin stil odavno je jasno, a večeras je samo dao još jednu potvrdu, pošto je stigao na kotu 17 i pretekao Drisa Mertensa na listi najboljih golgetera italijanskog prvenstva. Tako je prvi put stigao do pomenute količine golova još od 2010. godine, kada je imao 22 ligaška pogotka u dresu Volfzburga.

Gledaoci na Olimpiku samo su čekali trenutak kada će Roma „otvoriti“ protivnika, a kada je to Džeko učinio posle De Rosijeve majstorske asistencije u finišu prvog dela, počeo je strašan teror na gol Ćiprijana Tatarušanua.

Pucala je Fjorentinina odbrana po šavovima, Bruno Peres i Džeko propustili su po jednu veliku šansu pre nego što je Facio još jednu De Rosijevu lepoticu pretvorio u pogodak, trinaest minuta po startu drugog dela utakmice. Ali, to je bio tek početak.

Ozbiljne muke imala je Viola i teško držala loptu u svom posedu, a gotovo svaku grešku gostiju Roma je znala da kazni. Tako je prvo Radža Najngolan iskoristio dodavanje Kevina Strotmana u 75. minutu i utrostručio prednost, da bi tačku na novu ubedljivu pobedu stavio reprezentativac Bosne i Hercegovine nakon što se dobro snašao na ivici kaznenog prostora.

SERIJA A - 23. KOLO

Bolonja - Napoli 1:7 (1:4) /Torosidis 36 - Hamšik 4, 70, 74, Insinje 7, Mertens 34, 44, 90/

Milan - Sampdorija 0:1 (0:1) /Murijel 70 pen/

Atalanta - Kaljari 2:0 (2:0) /Gomez 5, 17/

Peskara - Lacio 2:6 (2:2) /Benali 29, Burgman 41 - Parolo 10, 14, 49, 77, Keita 57, Imobile 69/

Đenova - Sasuolo 0:1 (0:1) /Pelegrini 26/

Empoli - Torino 1:1 (1:1) /Pućareli 45+2 - Beloti 11/

Kjevo - Udineze 0:0

Palermo - Krotone 1:0 (1:0) /Nestorovski 27/

Juventus - Inter 1:0 (1:0) /Kvadrado 45/

Utorak:

Roma - Fjorentina 4:0 (1:0) /Džeko 39, 83, Facio 58, Najgolan 75/(Espreso.co.rs/Mozzartsport)