BEZ POBEDNIKA! Finiš meča u Londonu obeležila drama, Junajted jedva stigao do boda! (FOTO)
Detalj sa utakmice Čelsi - Mančester junajted, Foto: EPA/DANIEL HAMBURY

PREMIJER LIGA, 13. KOLO

Čelsi je poveo golom Žoržinja iz penala, da bi izjednačenje timu iz Mančestera doneo Kazemiro pogotkom u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena

Objavljeno: 01:48h

Fudbaleri Čelsija i Mančester junajteda odigrali su u Londonu nerešeno 1:1, u meču 13. kola engleske Premijer lige.

Kada se činilo da će meč biti završen bez pogodaka, Skot Mektomini je bez ikakvog razloga oborio Armanda Broju u svom kaznenom prostoru, što je sudija Stjuart Atvel primetio i pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Žoržinjo i u 87. minutu poslao loptu u jednu, a De Heu u drugu stranu.

Međutim, nisu se predavali izabranici Erika Ten Haga. Igrao se četvrti minut nadoknade, kada je Luk Šo sa levog boka centrirao na drugu stativu gde je Kazemiro neverovatno dobro skočio i šutirao glavom. Kepa je uspeo da zakači i ovu loptu, ali ne dovoljno da bi je odbio van gola, već se odbila od stativu, a potom se kotrljala po gol liniji. Ipak, prešla ju je za nekoliko centimetara, što je Atvelov sat i signalizirao, nakon čega je usledila ogromna radost samog strelca, ali i svih Junajtedovih igrača i pristalica.

U narednom kolu, Čelsi će gostovati Brajtonu, dok će Junajted dočekati Vest Hem.