DEBAKL AJAKSA UZ CRVENI KARTON TADIĆA! Interu gol dovoljan za veliku pobedu u derbiju večeri! (FOTO)
Detalj sa utakmice Inter - Barselona, Foto: EPA/Matteo Bazzi

LIGA ŠAMPIONA, 3. kolo

Totenhem i Ajntraht su odigrali najdosadniju utakmicu današnjeg dana, ujedno i jedinu na kojoj su mreže mirovale

Objavljeno: 00:36h

Fudbaleri Intera pobedili su na svom terenu Barselonu sa 1:0, u trećem kolu Grupe C Lige šampiona.

Pobedonosni gol za Inter postigao je Hakan Čalhanoglu, nakon asistencije Federika Dimarka. Ranije danas, u istoj grupi, minhenski Bajern je kao domaćin pobedio Viktoriju Plzen sa 6:0.

U narednom kolu, Barselona će dočekati Inter, dok će Plzen ugostiti Bajern.

Napoli je deklasirao u gostima Ajaks sa 6:1, u meču trećeg kola Grupe A Lige šampiona. Poveo je Ajaks golom Mohameda Kudusa u devetom minutu, da bi Napoli izjednačio devet minuta kasnije golom Đakoma Raspadorija. Do kraja poluvremena Napoli je stigao do prednosti golovima Đovanija Di Lorenca u 33. i Pjotra Zjelinskog u 45. minutu.

Italijanski predstavnik u nastavku meča stigao je do ubedljive pobede drugim golom na meču Raspadorija u 47, i pogocima Hviče Kvarachelija u 63. i Đovanija Simeonea u 81. minutu.

Srpski reprezentativac i kapiten Ajaksa morao je u 73. minutu da napusti igru, nakon što je dobio drugi žuti karton na meču.

Dušan Tadić

U istoj grupi, Liverpul je na svom terenu pobedio Glazgov Rendžers sa 2:0, a strelci su bili Trent Aleksander-Arnold u sedmom i Mohamed Salah iz penala u 53. minutu.

Napoli je prvi u grupi sa devet bodova, Liverpul je drugi sa šest, Ajaks treći sa tri, a Rendžers je na poslednjem, četvrtom mestu bez osvojenog boda.

Пласман обезедио Sofascore

U narednom kolu, Napoli će dočekati Ajaks, dok će Rendžers ugostiti Liverpul.

Fudbaleri Briža pobedili su na svom terenu Atletiko Madrid sa 2:0, u utakmici Grupe B. U drugoj utakmici u ove grupi, Porto je istim rezultatom pobedio Bajer iz Leverkuzena.

Posle tri kola Briž je prvi na tabeli sa svih devet bodova, a Porto, Bajer i Atletiko imaju po tri boda.

U četvrtom kolu 12. oktobra Atletiko će u Madridu dočekati Briž, a Bajer će u Leverkuzenu igrati protiv Porta.

Totenhem i Ajntraht su u sklopu grupe D odigrali najdosadniju utakmicu današnjeg dana, ujedno i jedinu na kojoj nije bilo golova.