Detalj sa utakmice Bajern Minhen - Viktorija Plzenj, Foto: EPA/LEONHARD SIMON

DVE UBEDLJIVE POBEDE!

Tim iz Minhena savladao je Viktoriju iz Plzenja sa 5:0

Objavljeno: 02:23h

Počelo je 3. kolo Lige šampiona u fudbalu. U prvom meču dana Bajern je u Minhenu deklasirao Viktoriju iz Plzenja sa 5:0.

Bajern je očekivano lako izašao na kraj sa šampionom Češke. Već posle 20 minuta bilo je jasno da će to biti ubedljiva pobeda Bavaraca. Sane je načeo goste prelepim golom u 7. minutu, a šest minuta kasnije se Serž Gnabri postarao da prednost bude duplirana. U 21. minutu je bilo već 3:0, a gol je postigao Mane.

Svoj drugi gol na meču, a četvrti za Bajern postigao je Sane u 51. minutu, a konačan rezultat je postavio Čupo Moting u 59.

Drugi meč koji je bio planiran da počne u 18 sati i 45 minuta kasnio je, a razlog je vrlo neobičan – gužva u saobraćaju.

Na kraju su fudbaleri Olimpika pobedili na svom terenu u Marseju Sporting iz Lisabona sa 4:1.

Sporting je poveo već u prvom minutu kada je strelac bio Trinkao, a izjednačio je Aleksis Sančes pogotkom u 13. minutu. Tri minuta kasnije vođstvo domaćima doneo je Amin Harit, a treći gol postigao je Leonardo Balerdi golom u 28. minutu. Konačan rezultat postavio je Šansel Mbemba golom u 84. minutu.

Ekipa iz Lisabona igrala je sa desetoricom od 23. minuta, kada je crveni karton dobio Antonio Adan.