ĐURIČIĆEV GOL NIJE BIO DOVOLJAN ZA BOD: Milan uspeo da odnese ceo plen iz Đenove!
FIlip Đuričić, Foto: EPA

serija a 6. kolo

Mogli su igrači Milana i da završe čitav posao u prvih 45 minuta

Fudbaleri Milana savladali su Sampdoriju rezultatom 2:1 u meču šestog kola Serije A.

Tako je tim Stefana Piolija sustigao Napoli sa kojim deli vrh tabele. "Roso-neri" ne znaju za poraz u prvih šest utakmica, od kojih su dve završene nerešenim rezultatom baš kao i u slučaju ekipe Lučana Spaletija.

Odlično su gosti otvorili ovaj meč. Najbolji igrač Serije A u prošloj sezoni je proigrao Žuniora Mesiasa, a ovaj trese mrežu u šestom minutu za vođstvo.

Mogli su igrači Milana i da završe čitav posao u prvih 45 minuta da je ostao na snazi gol De Ketelera, ali je on poništen zbog ofsajda.

Od pauze između dva poluvremena kreće sunovrat Milana. Najpre je u drugom minutu nastavka Rafael Leao dobio drugi žuti, a Sampdorija je igrača više iskoristila u 57. minutu kada Filip Đuričić izbija na prvu stativu i koristi dobar centaršut saigrača za izjednačenje.

Za očekivati je bilo da domaćin krene po tri boda, ali su gosti bili ti koji su se radovali po okončanju meča- Tačku na meč je stavio Olivije Žiru iz penala u 67. minutu.