CRNOGORCI ZAKAZALI DUEL SA DOMAĆINIMA: Đetići u Tbilisiju eliminisali Gruziju sa Eurobasketa!
Košarkaši Crne Gore, Foto: EPA/ ZURAB KURTSIKIDZE

eurobasket grupa a

Crnogorci će tako u Berlinu igrati protiv srebrnih na poslednjoj Olimpijadi

Objavljeno: 21:06h

Košarkaška reprezentacija Crne Gore pobedom nad Gruzijom 73:81 se plasirala u osminu finala Eurobasketa, zauzevši treće mesto u grupi A.

Naši susedi su vodili od samog početka, domaćin je samo stigao do 15:15, kasnije su poveli u drugoj deonici sa 28:26, ali su ključni momenti u ovom duelu usledili krajem poluvremena kada je Crna Gora napravila seriju 10:2.

Neizvesno do kraja meča, ekipa koju predvodi Boško Radović je imala konstantnu prednost, a ključni detalji sa utakmice su bili na oko 2 i po minuta utakmice, kada je prvo Mihailović pogodio trojku nakon što je prethodno uhvatio loptu u napadu, da bi posle kontre i asistencije Perija, Drobnjak lagano poentirao.

Tada je Crna Gora na 2:24 do kraja otišla na velikih plus 8, ispostavilo se da je nedostižno za Gruziju.

Domaćin je završio takmičenje, Crna Gora je trećeplasirana.

Dakle, Španija je prvak grupe A, Turska je druga, Crna Gora treća i Belgija četvrta, ove četiri reprezentacije idu u narednu fazu.

Crna Gora će u osmini finala igrati protiv domaćina Nemačke.

Drobnjak sa 22 poena najefikasniji na meču, Peri ga je pratio sa 15 poena i 9 asistencija. Mekfaden u Gruziji najefikasniji sa 16 poena.