Srbija već ima finale i polufinale na EP u Beogradu, kraj za Raovića i najmlađu takmičarku!

sjajan start

Tamara Salaški je izborila polufinale, a Lazar Anić boriće se za odličje
Objavljeno: 15:12h

- Mnogo više vredim od ovog rezultata, mogu mnogo više. Ujutro ne volim da trčim, ne volim rano da ustajem, ali kako je meni, tako je i drugima. Dobro je da sam medju prvih šest po vremenu, vidimo se posle podne - rekla je Salaški koja će se za finale boriti u popodnevnom programu od 17.45.

Drugi naš predstavnik ovog jutra, Lazar Anić izborio je finale u skoku u dalj. On je skočio 7 metara i 58 centimetara što je bilo dovoljno da se nađe u borbi za medalju koja je na programu u subotu.

U ovoj konkurenciji imamo još jednog predstavnika u kvalifikacijama, Strahinju Jovanovića.

Srpski reprezentativac Miloš Raović nije uspeo da izbori svoje mesto u polufinala evropskog prvenstva na 400m.

On je u svojoj kvalifikacionoj grupi zauzeo šesto mesto sa rezultatom 48.89s, što je daleko od njegovog najboljeg rezultata koji je ostvario ove godine.

- Izgubio sam snagu i ne znam šta se desilo. Nisam to bio ja i nije bio moj dan - rekao je Raović nakon trke.

Naša najmlađa atletičarka Milica Emini nije uspela da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva u disciplini 60 metara sa preponama.

Trku je istrčala za 8,62 sekunde i na kraju je zauzela sedmo mesto u četvrtoj kvalifikacionoj grupi

BONUS VIDEO: Čarls Dženkins posle pobede Crvene zvezde nad Bambergom