DORTMUND SLAVI: Borusija SRUŠILA PSV za četvrtfinale Lige šampiona!
Igrači Borusije Dortmunda slave posle pogodka, Foto: osnapix / Hirnschal / imago sportfotodienst / Profimedia

liga šampiona

Imali smo priliku da pogledamo zanimljiv meč, sa puno šansi na obe strane

Objavljeno: 00:01h

Borusija Dortmund je savladala PSV u revanš meču osmine finala rezultatom 2:0 i tako se plasirala četvrtfinale Lige šampiona.

Samo što je počela utakmica, Borusija u 3. minutu postiže gol preko Džejdona Sanča na asistenciju Džuliana Branta.

PSV se posle primljenog gola probudio i konstantno vrebao gol Nemaca.

Borusija u 78. minutu daje drugi gol na meču, ali je na kraju ipak bio dosuđen ofsajd.

Duel igrača Borusije Dortmund I PSVA
Duel igrača Borusije Dortmund I PSVAfoto: Noah Wedel / imago sportfotodienst / Profimedia

Luk de Jong je u 94. minutu propustio veliku šansu da donese svom timu produžetke, a samo minut kasnije je stigla surova kazna.

Iskusni Marko Rojs je postigao gol i postavio konačnih 2:0 i tako potvrdio plasman svog tima u četvrtfinale.

PSV je bio bolji protivnik tokom cele utakmice, sa mnogo više šansi, ali nije uspeo da realizuje iste.

Podsetimo, na prvoj utakmici ove dve ekipe, bilo je nerešeno 1:1.

Gosti su poveli pogotkom bivšeg igrača PSV-a Donija Malena u 24. minutu.

Važan gol i remi holandskom velikanu doneo je Luk de Jong sa bele tačke u 56. minutu.