DORTMUND ZAVRŠIO POSAO: Nakon gola iz ofsajda i promašenog penala izborio Ligu šampiona!

bundes liga

Borusija Dortmund se učvrstila na trećem mestu Bundeslige i obezbedila nastup u najelitnijem takmičenju
Objavljeno: 22:25h

Dortmundu su dovoljna i četiri boda, jer za pet ima bolju gol razliku od Hofenhajma, tako da bi Nagelsmanov tim u tom slučaju morao ne samo da dobije ta dva ista rivala, već da bar jednog od njih ozbiljno deklasira, što nije realno očekivati...

Da li je Voždovac oštećen protiv Zvezde? O ove tri situacije će se pričati! (VIDEO)

Borusija je idealno otvorila utakmicu pošto je povela već u 5. minutu pogotkom kapitena Marka Rojsa, a kasnije se ispostavilo da je gol postignut iz ofsajd pozicije.

Pjer Emerik Obamejan sa bele tačke pokušao da poveća prednost, ali mu nije pošlo za rukom, Obamejan se iskupio u 82. minutu pošto je pokupio loptu koja se odbila od stative.

Hofenhajm je golom Kramarića iz penala pet minuta pre kraja postavio konačan rezultat.

Lajpcig je na gostovanju protiv Herte trijumfovao sa 4:1 i tako osigurao plasman u Ligu šampiona.

Dvostruki strelci za Lajpcig bili Timo Verner u 11. i 54. minutu i Dejvi Selke u 89. i drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Jedini gol za Hertu bilo je autogol Ranija Kedire u 85. minutu.

Lajpcig je drugi na tabeli Bundeslige sa 66 bodova, dok je Herta peta sa 46. Ingloštat je na svom terenu odigrao 1:1 sa Bajerom iz Leverkuzena, a istim rezultatom završena je i utakmica Borusije iz Menhengladbaha i Augsburga.

BONUS VIDEO: IDEALNO ZA SPORTSKE ŠPICE! Završetak biciklističke trke pretvorio se u TOTALNI HAOS!