Sparta Prag - Liverpul, Foto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

LIGA EVROPE

Favoriti ubedljivi

Objavljeno: 21:33h

Fudbaleri Liverpula pobedili su u Pragu domaću Spartu 5:1, u prvoj utakmici osmine finala Lige Evropa.

Dvostruki strelac bio je Darvin Nunjes koji je golove postigao u 25. minutu i u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Strelci su bili još Aleksis Mekalister u šestom minutu iz jedanaesterca, Luis Dijas u 53. i Dominik Soboslaj u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Njihov saigrač Mohamed Salah postigao je gol u 84. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu Brajton 4:0.

Roma je povela u 13. minutu golom Paula Dibale, a prednost je udvostručio Romelu Lukaku u 43. minutu.

Treći gol postigao je Đanluka Mančini u 64. minutu, a konačan rezultat postavio je Brajan Kristante u 68. minutu.

Fudbaleri Karabaga odigrali su kao domaćini u Bakuu nerešeno 2:2 protiv Bajera iz Leverkuzena.

Azerbejdžanska ekipa povela je u 26. minutu golom koji je postigao Jasin Benzija, a prednost je udvostručio Žuninjo u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Bajer je do kraja utakmice izjednačio golovima Florijana Virca u 70. minutu i Patrika Šika u drugom minutu nadoknade vremena.