NEZAUSTAVLJIVI MBAPE UNIŠTIO SOSIJEDAD! Pari Sen Žermen potvrdio plasman u četvrtfinale (FOTO)
Kilijan Mbape slavi gol na utakmici Real Sosijedada i Pari Sen Žermena, Foto: EPA/Juan Herrero

LIGA ŠAMPIONA

Kilijan postao prvi fudbaler koji je ove sezone učestvovao u 40 i više golova u svim takmičenjima od igrača iz "liga petica"

Objavljeno: 22:57h
Veljko Petrović

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Real Sosijedad u Španiji sa 2:1 u revanš utakmici osmine finala Lige šampiona.

"Sveci" su tako potvrdili plasman među osam najboljih jer su u prvom meču slavili 2:0 na svom terenu.

Slavlje fudbalera Pari Sen Žermena
Slavlje fudbalera Pari Sen Žermenafoto: EPA/Javier Etxezarreta

Prvo su zapretili gosti u 10. minutu kada je Bredli Barkola gađao pravo u Aleksa Remira, a samo pet minuta kasnije radovao se Kilijan Mbape.

Kapiten reprezentacije Francuske stvorio je sebi prostor i onda gađao a levog boka u dalji ugao.

Slavlje Kilijana Mbapea na utakmici Real Sosijedada i Pari Sen Žermena
Slavlje Kilijana Mbapea na utakmici Real Sosijedada i Pari Sen Žermenafoto: EPA/Juan Herrero

Aleks Remiro je u nastavku zaustavio udarac Kilijana Mbapea nogom u stilu rukometnog golmana.

U nadoknadi prvog poluvemena oprobao je šut Takefusa Kubo sa distance, ali je lopta otišla pored stative.

Takefusa Kubo na utakmici Real Sosijedada i Pari Sen Žermena
Takefusa Kubo na utakmici Real Sosijedada i Pari Sen Žermenafoto: EPA/ Juan Herrero

Kilijan Mbape ponovo se upisao u strelce u 56. minutu kada je iskoristio neverovatnu brzinu i posle kontre po levom boku pogodio u bliži ugao.

Time je postao prvi fudbaler koji je ove sezone učestvovao u 40 i više golova u svim takmičenjima od igrača iz "liga petica."

Konačan rezultat u 89. minutu postavio je Mikel Merino.