REAL SUROVO REŠIO BITKU ZA TITULU! Đirona zgažena u Madridu na krilima Vinisijusa i Belingema za +5 (FOTO)
Slavlje Džuda Belingema, Eduarda Kamavinge i Vinicijusa Žuniora, Foto: Alberto Gardin/IPA Sport / ipa-a / IPA / Profimedia

PRIMERA, 24. KOLO

Brazilac dao gol uz dve asistencije. Englez se radovao dvaput, ali se tri minuta posle novog pogotka povredio i izašao iz igre

Objavljeno: 20:27h
Veljko Petrović

Đirona je dugo bila prva na tabeli španske Primere, mnogi su navijali da vide situaciju kao Lesterovo osvajanje Premijer lige u sezoni 2015/16.

Član Siti grupe u subotu popodne gostovao je Real Madridu koji je pred utakmicu bio lider sa dva boda više.

Detalj sa utakmice Real Madrida i Đirone
Detalj sa utakmice Real Madrida i Đironefoto: Pierre-Philippe MARCOU / AFP / Profimedia

Na neki način, meč se posmatrao kao presudna bitka za titulu, a "kraljevski klub" je srušio snove Đironi i neutralnim posmatračima.

Izabranici Karla Anćelotija drugi put ove sezone savladali su neočekivanog najvećeg rivala za trofej sa ubedljivih 4:0.

Na terenu je plesao Vinisijus Žunior pošto je prvo u šestom minutu dao gol, a onda asistirao Džudu Belingemu u 35. minutu.

Reprezentativac Engleske je potom bio precizan u 54. minutu, ali je tri minuta kasnije izašao zbog povrede.

Slavlje fudbalera Real Madrida
Slavlje fudbalera Real Madridafoto: EPA/KIKO HUESCA

Konačan rezultat postavio je Rodrigo u 61. minutu, a asistent je ponovo bio njegov zemljak Vinisijus Žunior.

Sviran je i penal "Los Blankosima" u 91. minutu pošto je fauliran Arda Guler, ali je Hoselu pogodio stativu i propustio priliku za "petardom."