RIMSKA LUDNICA I POBEDA INTERA! Vicešampion Evrope savladao Romu u derbiju - dva preokreta za +7 (FOTO)
Slavlje fudbalera Intera, Foto: LaPresse / ddp USA / Profimedia

SERIJA A, 24. KOLO

Prvi poraz Danijelea De Rosija na klupi "vučice" posle tri trijumfa zaredom. Izabranici Simonea Inzagija bez poraza na gostovanjima u italijanskoj ligi

Fudbaleri Intera u derbiju 24. kola Serije A pobedili su Romu posle preokreta u Rimu sa 4:2.

Nero-auzri su poveli golom Frančeska Aćerbija u 17. minutu, ali je onda usledio preokret izabranika Danijelea De Rosija.

Slavlje Frančeska Aćerbija
Slavlje Frančeska Aćerbijafoto: Alberto PIZZOLI / AFP / Profimedia

Kapiten Lorenco Pelegrini bio je dvostruki asistent za pogotke Đanluke Manćinija u 28. i Stefana El Šaravija u 44. minutu.

Strelci golova za Romu - Stefan El Šaravi i Đanluka Manćini
Strelci golova za Romu - Stefan El Šaravi i Đanluka Manćinifoto: Federico Proietti / AFP / Profimedia

Pet minuta drugog poluvremena bilo je dovoljno vicešampionu Evrope da izjednači, a strelac je bio Markus Tiram.

Novi preokret na Olimpiku dogodio se u 56. minutu pošto je Anhelinjo, zimsko pojačanje "vučice" postiglo autogol.

Slavlje Markusa Tirama
Slavlje Markusa Tiramafoto: Alberto PIZZOLI / AFP / Profimedia

Tačku na i stavio je štoper Alesandro Bastoni u 94. minutu kada je na najbolji način krunisao oduzetu loptu i kontru svojih saigrača.

Inače, strateg domaćina doživeo je prvi poraz na klupi voljenog kluba posle tri trijumfa zaredom.

Momci Simonea Inzagija nastavili su čaroban niz u italijanskom prvenstvu pošto nemaju poraz na gostovanju - 10 slavlja i dva remija za +7!