MUK NA BERNABEU: Atletiko u nadoknadi ostavio Real bez pobede!
Slavlje fudbalera Atletiko Madrida posle izjednačujućeg pogotka Markosa Ljorentea, Foto: pressinphoto / ddp USA / Profimedia

MADRIDSKI DERBI

Ishod koji ne odgovara nijednom od ova dva tima

Fudbaleri Real Madrida i Atletiko Madrida remizirali su rezultatom 1:1 u derbi meču u okviru 23. kola Primere.

Real je ostao na prvom mestu sa 58 osvojenih bodova, dok su "Jorgandžije" četvrta sa 48.

Domaćin je mnogo bolje otvorio utakmicu i to je iskoristio već u 20. minutu kada je Brahim Dijaz pogodio za 1:0. On nije ni trebalo da se nađe u prvoj postavi, ali je dobio mesto u timu umesto povređenog Vinisijusa.

Uspeo je Atletiko da poravna do kraja poluvremena, ali je pogodak bivšeg fudbalera Partizana Stefana Savića VAR poništio.

Činilo se kako će Real osvojiti tri velika boda, ali je u 93. minutu Markos Ljorente postigao gol i doneo bod Atletiku.

Ovakav ishod ne odgovara nijednom timu, ali se njemu raduju katalonski klubovi, Đirona i Barselona.