VLAHOVIĆ BEZ MUNICIJE: Inter srušio Juventus i napravio OGROMAN korak ka tituli!
Dušan Vlahović, Foto: Marco Canoniero / Shutterstock Editorial / Profimedia

derbi italije

Neroazuri odbranili domaći teren

Fudbaleri Inter Milana savladali su na "Đuzepe Meaci" Juventus rezultatom 1:0 u okviru 23. kola Serije A u jednom od najvećih derbija italijanskog fudbala (Derbi Italije).

Neroazuri sada imaju 57 bodova i nalaze se na prvom mestu, dok je Stara dama druga sa 53 poena i utakmicom više od večerašnjeg tivala.

Nema sumnje da su izabranici Simonea Inzagija ovim trijumfom napravili ogroman korak ka osvajanju titule.

Inter je dominirao u prvom poluvremenu. Federiko Dimarko i Mateus Tiram propustili su najbolje šanse, a onda je u 37. minutu pao vodeći gol.

Federiko Gati je poslao loptu u sopstvenu mrežu i Inter je poveo rezultatom 1:0. Juventus je u prvom delu igre uputio samo dva udarca ka golu rivala.

Slavlje fudbalera Intera posle vodećeg i, ispostaviće se, pobedonosnog gola protiv Juventusa na 'Đuzepe Meaci'
Slavlje fudbalera Intera posle vodećeg i, ispostaviće se, pobedonosnog gola protiv Juventusa na "Đuzepe Meaci"foto: Nderim Kaceli/IPA Sport/ipa-agen / Shutterstock Editorial / Profimedia

Rasplamsala se borba sredinom drugog poluvremena, konačno su se probudili i izabranici Masimilijana Alegrija.

Hakan Čalhanoglu je zapretio u 57. minutu, a dva minuta kasnije dobru šansu za goste imao je srpski reprezentativac Filip Kostić.

Već u 61. minutu nova prilika za Juventus, ali je Dušan Vlahović šutirao preko gola.

Gati je mogao da se iskupi za autogol u 67. minutu, ali je bio neprecizan, kao i na drugoj strani Nikolo Barela.

Do kraja meča beležimo i veliku šansu Marka Arnautovića, čiji udarac je na čudesan način u 86. minutu zaustavio Vojčeh Ščesni.

Vlahović i Kostić odigrali su svih 90 minuta.