ZBOG RASIZMA BIO PREKINUT DUEL UDINEZEA I MILANA: Menjon pobesneo i demonstrativno otišao u svlačionicu (VIDEO)
Majk Menjon na utakmici Udinezea i Milana, Foto: EPA/GABRIELE MENIS

SKANDAL

Francuz se posle više od pet minua vratio na teren i utakmica se nastavila, a Lazar Samardžić ga je golčinom savladao za trneutnih 1:1 na poluvremenu

Objavljeno: 22:47h

Na poluvremenu utakmice 21. kola Serije A između Udinezea i Milana je 1:1, ali je malo falilo da meč bude suspendovan zbog rasizma.

Domaći navijači uputili su skandalozne krike ka Majku Menjonu, golman gostiju je pobesneo i demonstrativno otišao u svlačionicu.

Delegat, sudija i saigrači pet minuta pokušavali su da smire Francuza, ali on jednostavno nije želeo da se vrati među stative.

Tek posle toga, ljubimac navijača roso-nera ponovo se našao na terenu gde ga je glavni arbitar pitao kako se oseća i da li je spreman da nastavi.

Navijači Udinezea na utakmici sa Milanom
Navijači Udinezea na utakmici sa Milanomfoto: Alessio Marini/IPA Sport / ipa-a / PA Images / Profimedia

Poručio je da želi da se ponovo igra, a kasnije je Lazar Samardžić golčinom doneo izjednačenje u 42. minutu.

Lazar Samardžić (levo) slavi gol
Lazar Samardžić (levo) slavi golfoto: Andrea Bressanutti/LaPresse/Shut / Shutterstock Editorial / Profimedia

Prethodno je za vođstvo italijanskog velikana pogodio Ruben Loftus-Čik u 31. minutu, a Jan-Karlo Simić i Luka Jović su na klupi.