LEVANDOVSKI SE VRATIO U STILU: Barsa srušila Alaves za povratak na pobedničku stazu!
Barsa je sada na trećem mestu primere, Foto: EPA/Enric Fontcuberta

konačno

Levandovski je prekinuo post koji je trajao od Septembra

Fudbaleri Barselone ostvarili su važnu pobedu nad Alavesom rezultatom 2:1 u utakmici 13. kola La Lige.

Domaćin je loše započeo meč na "Kamp Nou", kapituliravši već nakon manje od pola minuta. Nakon izgubljenog poseda Katalonaca, gosti su brzo krenuli u akciju, a Samu Omorodion je bio precizan, donoseći prednost svojoj ekipi.

Obe strane imale su prilike tokom prvog poluvremena, a Omorodion je čak pogodio prečku, ali rezultat se nije menjao do kraja prvog dela igre.

U drugom poluvremenu, Kunde je centrirao s desne strane, a Robert Levandovski se na pravom mestu našao da sjajnim udarcem glavom izjednači. Ovaj gol bio je prvi za Levandovskog posle šest utakmica bez pogotka, prekidajući niz koji je trajao od septembra.

U 78. minutu, Lamine Jamal je oboren u protivničkom šesnaestercu, što je dovelo do dodele penala za Barselonu. Levandovski je preuzeo odgovornost, postavio loptu i u stilu Žoržinja savladao protivničkog golmana, postavivši konačan rezultat.

Pobedom, Barselona je ponovila korak s vodećim timovima, sada imajući 30 bodova, samo dva manje od Reala i četiri manje od Đirone. Alaves se nalazi na 14. mestu tabele sa 12 bodova.

U sledećem kolu, Barselona će gostovati Raju, dok će Alaves dočekati Granadu.