LIGA ŠAMPIONA: Holand odigrao za Zvezdu, Milan srušio PSŽ, šest komada Atletika!
Erling Holand, Foto: Danilo Fernandes / imago sportfotodienst / Profimedia

golovi

Zanimljivi mečevi širom Evrope

Objavljeno: 23:11h

Pored utakmice Crvena zvezda - Lajpcig, od 21 sat odigrano je još pet mečeva u okviru 4. kola grupne faze Lige šampiona.

U grupi u kojoj je i srpski šampion, Mančester siti je rutinski rezultatom 3:0 savladao Jang Bojsa na Etihadu.

Šampion Evrope ima maksimalnih 12 bodova i obezbedio je plasman u osminu finala, dok je švajcarski velikan ostao na samo jednom bodu i preostaje mu borba sa Crvenom zvezdom za treće mesto i nok-aut fazu Lige Evrope.

Erling Holand je u 23. minutu doneo prednost domaćinu, a na 2:0 je u prvom minutu nadoknade povisio Džek Griliš.

Norvežanin je u 51. pogodio za 3:0, a dva minuta kasnije Jang Bojs je ostao sa igračem manje zbog drugog žutog i crvenog koji je zaradio Sandro Lauper.

Ipak, do kraja meča golova nije bilo, pa je Siti upisao ubedljiv trijumf.

Standings provided by Sofascore

U grupi F Milan je na San Siru posle preokreta savladao PSŽ.

Gosti su poveli golom Milana Škrinjara u 9. minutu, ali je tri minuta kasnije Rafael Leao pogodio za 1:1. Pobedu Rosonerima doneo je Olivije Žiru u 50. minutu.

U grupi je prva Borusija Dortmund sa sedam bodova, PSŽ drugi sa šest, Milan treći sa pet, a Njukasl četvrti sa četiri, te nas čeka neizvesna borba za osminu finala u poslednja dva kola.

U ostalim mečevima, Atletiko Madrid je ponizio na Vandi Metrpolitano Seltik rezultatom 6:0, dok je u okviru iste grupe, E, Lacio je minimalnim rezultatom 1:0 savladao Fejnord.

Porto je na svom Dragau rutinski savladao Antverpen rezultatom 2:0.