TOTALNA DEFANZIVA URODILA PLODOM: Kostić asistent u velikoj pobedi Juventusa!
Filip Kostić sa loptom, Foto: Giuseppe Maffia/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

serija a

Stara dama se nije previše obazirala na napad, ali je stigla do tri vredna boda

Fudbaleri Juventusa savladali su Fiorentinu u Firenci rezultatom 1:0 u derbi meču u okviru 11. kola Serije A.

Stara dama je ovim trijumfom učvrstila drugo mesto i ima 26 bodova, dok je Viola posle trećeg uzastopnog poraza pala na poziciju osam.

Jedini gol viđen je u 10. minutu, a veliko ulogu u njemu imao je srpski reprezentativac Filip Kostić.

On je asistirao Fabiju Miretiju koji je potom poslao loptu u mrežu iz jedinog šuta gostiju iz Torina u prvom poluvremenu.

To je bilo skoro sve što smo videli od Juventusa, koji je odigrao, za mnoge, skandalozan meč i obazirao se samo na puku defanzivu.

Fiorentina je uputila čak 25 udaraca ka golu Vojčeha Ščesnog, dok je Stara dama samo četiri puta zapretila.

Ipak, i to je bilo dovoljno da se odnese pobeda.

Dušan Vlahović je dobio šansu od 68. minuta, dok je Kostić proveo ceo meč na terenu. Kada je u pitanju Nikola Milenković, on je ceo meč presedeo na klupi za rerzervne igrače u redovima domaćeg tima.