STARA DAMA POKORILA SAN SIRO: Juventus SRUŠIO Milan, Srbi bez učinka!
Slavlje fudbalera Juventusa posle pogotka Manuela Lokatelija, Foto: Spada/LaPresse / Shutterstock Editorial / Profimedia

serija a

Samo jedan gol u velikom derbiju italijanskog fudbala

Objavljeno: 22:49h

Fudbaleri Juventusa savladali su Milan na San Siru rezultatom 1:0 u okviru 9. kola Serije A.

Stara dama je sa ova tri boda dospela na treće mesto, dok su Rosoneri ostali na poziciji dva i imaju bod više od večerašnjeg rivala.

Ovo je bila prva pobeda Juventusa u Seriji A nad Milanom još od 6. januara 2021. godine.

Ključan trenutak na meču dogodio se u 40. minutu kada je defanzivac domaćina Malik Tšau zbog povlačenja Mojzea Kena dobio direktan crveni karton.

Juventus je brojčanu nadmoć iskoristio u drugom poluvremenu, a pobedonosni gol postigao je Manuel Lokateli na asistenciju Timotija Vee u 63. minutu.

Filip Kostić je za Staru damu odigrao 56. minuta, dok je Dušan Vlahović na terenu proveo nešto više od 30 minuta. Srpski napadač je u završnici propustio dve dobre šanse da potvrdi trijumf gostiju.

Što se tiče Luke Jovića, on je u 60. minutu zamenio Olivijea Žirua, ali nije imao zapaženiji učinak.