REAL I BARSA U STRAHU: Đirona je lider Primere posle ČUDESNOG preokreta!
Slavlje fudbalera Đirone, Foto: Pau BARRENA / AFP / Profimedia

LA LIGA

Igraju neverovatan fudbal i zasluženo su lideri La Lige

Objavljeno: 18:35h

Fudbaleri Đirone nastavili su sa fantatičnim rezultatima ove sezone.

Katalonski klub je na svom terenu u ludom meču posle preokreta savladao Almeriju rezultatom 5:2 u okviru 10. kola Primere.

Ovim trijumfom izabranici Mičela sa nova tri boda zaseli su na čelo tabele i iskoristili kiks Real Madrida.

U prvih 45 minuta videli smo pravu ludnicu.

Gosti su dominirali na startu meča i posle 24 minuta vodili su rezultatom 2:0 golovima Lea Baptistaa.

Ipak, do kraja poluvremena domaćin stiže do potpunog preokreta.

Prvo je Ivan Martin u 37. minutu smanjio na 2:1, a onda je u 39. i 43. minutu Artjom Dovbik postigao dva gola, pa je Đirona vodila po odlasku na odmor rezultatom 3:2.

U nastavku sjajni domaćin postiže još dva gola. Savio je u 71. minutu pogodio za 4:2, a konačnih 5:2 postavio je iskusni Kristijan Stuani.