Veče koje će se zauvek pamtiti! Ajaks šokirao Šalke, Junajted prošao posle produžetaka, Tošić i Hrvat ostavili Bešiktaš bez polufinala! (VIDEO)

liga evrope, 1/4 finale

Ludnicaaaaaaaaaaaaaa!!!!
Objavljeno: 09:22h

U meču Ajaksa i Šalkea u prvom meču Ajaks je razbio goste, ali je bilo samo 2:0. Danas, suprotna priča, Šalke bolji, a u roku od 3 minuta stigli su do izjednačenja u ukupnom rezultatu.

Gorecka je prvo nakon sjajne akcije uspeo da postigne gol za 1:0, da bi Burgšteler, asistent kod prvog gola, uspeo da iskoristi pas Kolašinca i da dovede svoj tim u prednost od 2:0.

Imao je i Nastasić šansu, lopta je prošla pored gola, a u 80. minutu Ajaks je ostao bez Veltmana koji je dobio drugi žuti karton. I ovaj meč je otišao u produžetke. A tamo, nova uzbuđenja! Šalke dolazi golom Kaliđurija do prednosti od 3:0, odlično je ovaj fudbaler glavom zahvatio loptu i savladao golmana gostiju, a onda šok u Gelzenkirhenu. Ajaks sa 10 igrača na terenu stiže do 3:1, rezultata koji ih je vodio u narednu fazu.

Nastasić je morao bolje da reaguje, napucao je Virgevera u nogu, a ovaj je doneo svom timu prolazak dalje. Do kraja je Ajaks stigao do još jednog gola nakon pogotka Junesa u poslednjem minutu produžetaka.