Loš debi za Ivanovića u srpskom derbiju, Tošić asistent, Zlatan i Džeko obeležili veče! (VIDEO)

liga evrope, 1/16 finala

Ljubitelju fudbala su se nauživalu na otvaranju nokaut faze drugog po rangu takmičenja u Evropi
Objavljeno: 23:19h

Roma se vraća kući sa velikom prednošću pred revanš u prestonici Italije. Anderleht je neočekivano savladao Zenit na svom terenu, na kraju je bilo 2:0 (2:0). U timu Zenita je na terenu od starta bio i Branislav Ivanovića, ali srpski reprezentativac neće po dobrom pamtiti svoj debi u dresu tima iz Sankt Petersburga.

Atletik Bilbao je na "San Mamesu" slavio protiv kiparskog APOEL-a posle preokreta, na kraju je bilo 3:2 (1:1) za Baskijce. Poveli su gosti golom Efrema u 36. minutu, ali je samo dva minuta kasnije isti igrač pogodio sopstvenu mrežu i poravnao rezultat. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je Bilbao okrenuo golovima Aduriza i Vilijamsa. Konačan rezultat i postavio je Đanijotasa u smiraj susreta i tako doneo nadu gostima sa Kipra da u revanšu mogu da izbore plasman u narednu fazu. U ostalim susretima Šalke je slavio na gostovanju PAOK-u u Solunu, ekipa iz Gelzenkirhena je slavila sa 0:3, u strelce su se redom upisali Burgštaler, Maks Mejer i Klas-Jan Huntelar. Bešiktaš je slavio na gostovanju u Izraelu, bili su bolji od Hapoel Ber Ševe sa 1:3. Poveli su gosti iz Istanbula autogolom Vilijama, da bi Barda poravnao rezultat do poluvremena.