NIJE DUGO TRAJALA: Nemačka fudbalska bajka dobila crveni karton! (VIDEO)

Bundesliga, 16. kolo!

Lajpcig nije mogao protiv Bajerna, posebno sa igračem manje koga je imao više od pola utakmice

Odličnu jesen je pobedom posle dva poraza u nizu zaokružila Herta. Pogocima Platenharta i Kalua u drugom poluvremenu nadigrala je Darmštat 2:0, te se primakla na šest bodova drugoplasiranom Lajpcigu.

Novi kiks napravio je Hofenhajm, tri minuta pre kraja Verder je izborio 1:1 na ovom gostovanju, golom Gnabrija. Hofenhajm je ramizirao treći put u nizu, a čak peti u poslednjih šest kola.

Pobedom je u zimski san ušao i Frajburg, koji je slavio 2:1 u Ingolštatu, dok je meč bez pobednika odigran i u Kelnu, Bajer je izborio 1:1 kod "jarčeva".

Bundesliga, 16. kolo:

Keln – Bajer 1:1 (Modeste 21 – Vendel 44) Bajern – Lajpcig 3:0 (Alkantara 17, Alonso 25, Levandovski 45p) Herta – Darmštat 2:0 (Platenhart 53, Kalu 66) Hofenhajm – Verder 1:1 (Vagner 26 – Gnabri 87) Ingolštat – Frajburg 1:2 (Šutner 53 – Niderlahner 34p, 41) Utorak:

Borusija Dortmund – Augsburg 1:1 (Dembele 47 – Dong-Von 33) Ajntraht – Majnc 3:0 (Hrgota 18, Barkok 75, 85) HSV – Šalke 2:1 (Miler 60, Vud 82 – Avdijaj 90) Borusija Menhengladbah – Volfsburg 1:2 (Azar 52 – Kaliđuri 3, Gomes 57)