Bajernu se ozbiljno drma tron, Lajpcig je ponovo prvi! Vukovi proždrali Ajntraht! (VIDEO)

Bundesliga, 15. kolo!

Neverovatna priča u Bundesligi nastavlja da se ispisuje iz nedelje u nedelju! Videćemo koliko dugo će trajati

Fudbaleri Augsburga upisali su prvu pobedu posle četiri kola, pošto su danas na svom terenu slavili protiv Borusije iz Menhengladbaha sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Martin Hintereger.

Majnc je sa 3:1 pobedio Hamburg na svom terenu, što je prva pobeda te ekipe posle tri vezana poraza. Sva tri gola za Majnc postigao je Dani Latca, dok je strelac jedinog pogotka za Hamburg bio Bobi Vud.

Fudbaleri Šalkea i Frajburga odigrali su nerešeno 1:1, a istim rezultatom završen je i meč Verdera i Kelna.

Fudbaleri Volfsburga pobedili su kasnije tokom dana na svom terenu ekipu Ajntrahta sa 1:0. Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Džefri Bruma u 33. minutu.

Ajntraht je u 67. minutu imao veliku priliku da izjednači, ali Aleksandar Majer nije iskoristio jedanaesterac.

Fudbaler Volfsburga Mario Gomez odigrao je danas svoj 250. meč u Bundesligi. On je na tih 250 utakmica postigao 141 gol.

BUNDESLIGA, 15. KOLO

Petak: Hofenhajm - Borusija Dortmund 2:2 (2:1) (Ut 3, Vagner 20 - Gece 11, Obamejan 48)

Subota: Šalke - Frajburg 1:1 (0:0) (Konopljanka 75 - Niderlehner 74)

Majnc - Hamburger 3:1 (1:1) (Laca 36, 57, 67 - Vud 21)

Augzburg - Menhengladbah 1:0 (0:0) (Hintereger 76)

Verder - Keln 1:1 (1:1) (Gnabri 40 - Rudnevs 28)

Lajpcig - Herta 2:0 (1:0) (Verner 41, Orban 62)