BRNABIĆKI POSTAVIO PITANJE NA ALBANSKOM, A DAČIĆEVU REAKCIJU SVI PREPRIČAVAJU: Kamberi baca PROVOKACIJE u Skupštini
Kamberi, Foto: printscreen

ne staje!

BRNABIĆKI POSTAVIO PITANJE NA ALBANSKOM, A DAČIĆEVU REAKCIJU SVI PREPRIČAVAJU: Kamberi baca PROVOKACIJE u Skupštini

Šef poslaničke grupe Ujedinjena dolina - SDA Sandžaka Šaip Kamberi postavio je danas poslaničko pitanje na maternjem, albanskom jeziku i dodao da će ga u toku dana prevesti i dostaviti sekretarijatu skupštine

Objavljeno:

Kamberi je rekao da je pitanje upućeno premijerki Ani Brnabić. "Malo jesam zakasnio sa prijavom, ali ću u toku dana prevesti tekst i dostaviti ga sekretarijatu", rekao je Kamberi u parlamentu, u danu kada poslanici postavljaju pitanja. Predsednik Skupštine Srbije Ivica Dačić rekao je da poslanici imaju pravo da postavljaju pitanja na maternjem jeziku i da takođe dobijaju pisana dokumenta na maternjem jeziku. "Jedino vas molim da se to najavi na vreme da bismo obezbedili prevodioce. U ovom trenutku nemamo prevodica, pa vam skrećem pažnju", rekao je Dačić, na šta je Kamberi odgovorio da su u parlamentu potrebna samo dva prevodica, za mađarski i albanski, i da bi bilo dobro da oni budu stalno prisutni.

Dačić je nekoliko puta opomenuo poslanike da ne ometaju izlaganje poslanika Kamberija. "Mi smo ovde poslanici Skupštine Srbije koja je donela Zakon o zaštiti prava i sloboda nacionalnih manjina. Molim vas da poštujete to pravo. Nisam siguran da se to pravo poštuje svuda, ali mi ćemo ga poštovati", rekao je Dačić.

Kamberi je kazao da mu nije žao što ga poslanici ne razumeju kada govori albanski, već srpski koji, kako kaže, dobro govori.

Skupština Srbije počela je danas sednicu na kojoj se raspravlja o Predlogu zakona o socijalnoj karti.

Poslanici su na početku postavljali pitanja izvršnoj vlasti i nadležnim organima. Predlog zakona o socijalnoj karti, koji su juče u načelu prihvatili skupštinski odbori za rad i ustavna pitanja i zakonodavstvo, odnosi se na uvođenje integrisanog sistema izrade socijalnih karata kroz povezivanje velikog broja različitih institucija poput Poreske uprave, Ministarstva unutrašnjih poslova i Katastra nepokretnosti. Očekuje se da će uvođenje ovog sistema biti sprečene zloupotrebe i omogućena pravednija raspodela tako što će socijalnu pomoć dobiti oni korisnici kojima je ta pomoć zaista i potrebna. Na skupštinskim odborima juče je rečeno da će nadležni organi imati tačne podatke o broju korisnika socijalne zaštite, kao i merama koje su neophodne da se preduzmu u cilju zadovoljenja potreba tih građana. Navedeno je da će se ujednači praksa kod nadležnih organa kada je reč o davanju pomoći, te se šalje i poruka da su državni organi servis građana i da građani nisu "sakupljači dokumentacije i kuriri". Na dnevnom redu parlamenta je i potvrđivanje sporazuma Srbije i Lesota o saradnji u oblasti odbrane, kao i sporazuma o saradnji Srbije i Severne Makedonije u borbi protiv krijumčarenja migranata. Raspravljaće se i o predlogu autentičnog tumačenja člana Zakona o sprečavanju korupcije kao i jedne odredbe Zakona o visokom obrazovanju, koje je podneo Odbor za ustavna pitanja i zakonodavstvo.

Bonus video:

(Espreso/Tanjug)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.