U NABAVKU OSNOVNIH SREDSTAVA SPADAJU DVE KAMILE! Stavka u budžetu jedne SRPSKE OPŠTINE pomera granice! (FOTO)
Kamile / Ilustracija, Foto: EPA / Ali Haider

pa, da li je moguće ovo?!

U NABAVKU OSNOVNIH SREDSTAVA SPADAJU DVE KAMILE! Stavka u budžetu jedne SRPSKE OPŠTINE pomera granice! (FOTO)

Nepoznato je za koje se potrebe kupuju kamile

Objavljeno: 16:57h

Stanovnici opštine Lebane imaće privilegiju da tokom naredne godine uživaju u pogledu na dve kamile, koje će za potrebe Turističke organizacije Lebane biti kupljene iz opštinskog budžeta.

Kako piše portal "Jugmedia", na ideju o kupovini kamila za opštinu, koja nema zoološki vrt, došla je najpre Turistička organizacija Lebane s Bojanom Jovićem na čelu, čiji je brat odbornik u lokalnoj skupštini, a zet njegovog brata predsednik opštine.

Ideja o kamilama je pretočena u Plan i program rada Turističke organizacije za 2019. godinu, plan je juče usvojilo Opštinsko veće, a danas Skupština opštine koju vodi Srđan Jović, posle čega se otišlo na prednovogodišnje slavlje.

Predsednik Skupštine opštine Srđan Jović, kao i predsednik opštine Ivan Bogdanović, nisu hteli da odgovore na telefonske pozive novinara "Jugmedie", kako pišu, a Bojan Jović, zamoljen da pojasni zbog čega se kupuju ove životinje i kolika je njiha cena, izgovorio samo jednu reč – "Važi".

Nepoznato je za koje se potrebe kupuju kamile, budući da, kako nam je potvrdio jedan od odbornika, na skupštini nije bilo rasprave ni po jednoj tački dnevnog reda, a sednica skupštine trajala je 10 minuta, od 9 do 9.10 sati.

Tri hiljade evra po kamili?

Takođe nije poznato da li će funkcioneri Lebana kupiti dvogrbe ili jednogrbe kamile, ali se, inače zna da se cena jedne životinje na tržištu kreće oko 3.000 evra, te da je za njen transport neophodna još tolika suma.

Inače, pretpostavlja se da se kamile, koje su u planu i programu Turističke organizacije podvedene pod „osnovna sredstva“, kupuju za potrebe turizma, a u ataru ove opštine se nalazi samo jedna, ali vredna turistička destinacija – areheološki lokalitet Justinijana Prima, u narodu pozantiji kao Caričin grad.

Caričin Grad

Ova, kao i nekoliko prethodnih vlasti Lebana godinama pokušavaju da od leskovačkog muzeja prezumu pravo na upravljanje ovim lokalitettom, u koga država ulaže ogromna sredstva za arehološka iskopavanja, restauraciju i druga ispitivanja i koji se nalazi pod zaštitom države Srbije, piše portal "Jugmedia".

Za potrebe Caričinog grada?

Na Caričinom gradu, koji je bio raskrsnica svih puteva u ranoj Vizantiji, areheolozi su pre nekoliko godina pronašli kosti kamile, prevozno sredstvo u to vreme.

- Mislim da oni planiraju da turistima ponude razgledanje lokaliteta na kamilama, što bi bila prava atrakcija - smatra jedan od gradskih većnika koji zahteva anonimnost.

No, takva mogućnost je prosto neizvodljiva s obzirom da je lokalitet sa nekoliko mozaika zaštićen i po njemu može da hoda samo ljudska noga, pa ako je istina da su kamile kupljene za te potrebe, gotovo je izvesno da će uloženi novac biti bačen jer će turisti na grbama ovih životinja morati samo da kruže oko Caričinog grada kao kiša oko Kragujveca, budući da se sa puteva koji ovaj nedirnutu usnuli grad okružuju, može da vidi samo šiblje.

BONUS VIDEO: Vladimir Milenković studira na Oksfordu i želi da se vrati u Srbiju!

(Espreso.co.rs / Jugmedia)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.