JOŠ JEDAN RUS JE DANAS SLAVIO U DUBAIJU: Posle Hačanova i Rubljov je uspešno prebrodio prvo kolo!

nije imao problema

Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se u drugo kolo turnira u Dubaiju.

On je savladao Britanca Danijela Evansa rezultatom 6:4, 7:5, posle jednog časa i 37 minuta igre.

Bio je ovo šesti duel dvojice igrača, a nakon ovog, izjednačeni su u broju pobeda.

U Dubaiju su igrali pre dve godine, kada je slavio Evans posle dva seta, te je Rubljov tako uspeo da se osveti na neki način.

Prvi set je bio miran, sve do završnice, kada su u osmom, devetom i desetom gemu napravljeni brejkovi. Jedan više načinio je Rus.

Drugi set bolje je započeo Evans, brejkom u trećem gemu, međutim, već u narednom, Rubljov je uzvratio istom merom.

U desetom gemu je propustio četiri meč lopte, u 11. još dve, ali je treću, u ovom gemu, konačno iskoristio i zakazao okršaj sa Sunvu Kvonom.