KECMANOVIĆ ZAVRŠIO UČEŠĆE NA AUSTRALIJAN OPENU: Sjajna borba srpskog tenisera protiv raspoloženog Monfisa (FOTO)

AUSTRALIJAN OPEN

Kompletan tok meča mogli ste da pratite na portalu Espreso.rs

Objavljeno: 11:39h

Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je izgubio od 20. igrača sveta Francuza Gaela Monfisa sa 3:0 u setovima.

Srpski teniser izgubio je posle dva sata i 35 minuta, a plasman u osminu finala u Melburnu je njegov najbolji rezultat na nekom grend slem turniru.

Teniseri su u prvom setu bili sigurni u gemovima na svoje servise. Monfis je u 10. gemu imao 40:0, ali je Kecmanović uspeo da spasi tri brejk lopte i izjednači na 5:5. Srpski teniser je u narednom gemu vodio sa 40:0, ali nije uspeo da iskoristi prednost pa je Monfis poveo sa 6:5. Francuz je posle toga oduzeo servis Kecmanoviću i poveo u meču.

1 / 3 Foto: Profimedia

Kecmanović je u trećem gemu drugog seta napravio brejk, a zatim je osvojio gem na svoj servis i poveo je sa 3:1. Monfis je vratio brejk u osmom gemu i izjednačio, a posle gema na svoj servis poveo je sa 5:4. Obojica su posle toga osvojili gemove na svoje servise i odigran je taj-brejk u kome je Kecmanović vodio sa 4:2, ali je Monfis posle pet uzastopnih poena osvojio drugi set i stekao veliku prednost.

Teniseri su u trećem setu osvajali gemove na svoje servise sve do sedmog kada je Monfis oduzeo servis Kecmanoviću i poveo sa 4:3, a posle gema na svoj servis i sa 5:3. On je u narednom gemu napravio još jedan brejk, iskoristio drugu meč loptu i plasirao se među osam najboljih u Melburnu.

III SET:

KRAJ MEČA!!! Gael Monfis uspeo je da realizuje drugu meč loptu i tako završi susret posle tri odigrana seta. Velika šteta za Kecmanovića koji se hrabro borio protiv iskusnog francuskog tenisera i pokazao ne samo na ovom meču već i na celokupnom turniru sav talenat koji poseduje.

5:3 - Potvrdio je brejk francuski teniser.

4:3 - Brejk Monfisa!

2:1 - Prednost u trećem setu ima Miomir.

II SET:

Raspoloženi Monfis koristi set loptu i dolazi do prednosti od 2:0.

5:4 - Potpuni preokret Gaela!

4:4 - brejk Monfisa, Francuz servira...

4:2 - Sjajno igra Miomir u drugom setu!

3:1 - Lepa prednost za našeg predstavnika u drugom setu!

2:1 - Brejk! Maestralni Kecmanović!

1:1 - Bravo! Izjednačenje

Miomir Kecmanović

1:0 - Monfis vodi 1:0 u drugom setu

I SET:

7:5 - Monfis osvaja prvi set

6:5 - Nakon velike borbe Monfis osvaja ovaj gem.

5:5 - od 40:0 do ogromnog preokreta! Bravo, Miomire!

5:4 - izjednačio je rezultat Kecmanović, ali Monfis je ubrzo došao do prednosti i sada će pokušati da povede sa 1:0 u setovima.

4:3 - Nakon duge borbe ovaj gem je ipak pripao Francuzu.