NEMAČKA IPAK NA KRAJU POBEĐUJE: Srbija poražena posle velike borbe u Insbruku!

dejvis kup, 2. kolo grupe f

Sva dešavanja sa mečeva možete pratiti na portalu Espreso

Objavljeno: 23:43h

Dejvis Kup tim Srbije izgubio je od Nemačke sa 2:1 i tako umanjio šanse da se nađe na prvom mestu grupe.

Prvo je Filip Krajinović izgbio od Kepfera u dva seta, potom je Novak doneo prvi bod Srbiji nakon pobede protiv Štrufa od 2:0.

I onda usledio je dubl meč koji je odlučivao pobednika meča gde su za Srbiju igrali Novak Đoković i Nikola Ćaćić. Nemci su prvi set dobili u taj brejku, potom su naši igrči slavili u drugom sa 6:3, dok je treći set bio poun drame. Srbija je imala brejk prednosti koji su Nemci stigli i ponovo se set rešavao u taj brejku, nažalost opet su Kravic i Puc bili uspešniji i tako osvojili drugi poen za Nemačku.

Srbija i dalje ostaje sa realnim šansama da se nađe u drugoj fazi, prvo bi bilo dobro da Austrija sutra pobedi Nemačku, međutim ako se to ne desi moraćemo da gledamo rezultate mečeva iz drugih grupa.

III SET

6:7 (5:7) - Pobeda Nemačkog tima u dublu, ponovo je mini brejk prenosti odličio kao i onom u prvom setu, tada kao i sada se nismo mogli vratiti i nažalost morali smo da položimo oružje. I dalje postoje šanse da prođemo dalje sa prvog mesta, ali o tome će se više znati sutra kada odigraju meč Nemačka i Austrija.

6:6 - Ovo nam je trebalo, gem koji smo osvojili bez problema. Idemo u taj brejk

5:6 - Kakva šteta, velika borba je bila u ovom gemu gde smo imali dve brejk lopte, koje nismo iskoristili. Nemci imaju prednost, naši serviraju za ostanak u meču.

5:5 - Sjajni servisi Đokovića i Srbija uzima ovaj veoma bitan gem.

4:5 - Bez izgubljenog poena Nemci uzimaju gem, i sada će Novak servirati za ostanak u setu.

4:4 - Nismo iskoristili svoje šanse i stigla nas je kazna. Nemačka pravi brejk i sada je rezultat u setu izjednačen.

4:3 - Kakva šteta, lagano je na semaforu moglo da stoji 5:2, ali nismo uspeli da iskoristimo brejk loptu. Idemo dalje prednost je na nađoj strani.

4:2 - Gem za Srbiju, još malo samo dva gema nas deli do pobede.

3:2 - Nemačka je uzela gem, ali Srbija ima brejk prednosti.

3:1 - Srbija materalizuje brejk, naš tim sada ima dobru prednost. Moramo napomenuti sjajnu atmsferu na klupi koja daje dodatnu snagu našem dublu.

2:1 - BREJK PRAVI SRBIJA! Odlični su bili Nikola i Novak i sjajnom igrom došli su gema na servis Nemaca. Trasiran je put ka pobedi.

1:1 - Bilo je 40:30, ali je Srbija bez nervoze uspela da osvoji gem.

0:1 - Uzima Nemačka prvi gem odlučujućeg seta.

II SET

6:3 - SRBIJA JE OSVOJILA DRUGI SET!

5:3 - IDE BREJK SRBIJA IMA PREDNOST! Sa nulom smo napravili brejk i to u pravom trenutku, Novak sada servira za set.

4:3 - Preživela je Srbija ovaj gem, imali su Nemvci brejk loptu ali je srećom nisu iskoristili.

3:3 - Samo jedan poen smo osvojili u ovom gemu, Nemačka bez problema poravnava rezultat u setu.

3:2 - Vodi Srbija, Novak je gem počeo sa duplom greškom, ali se potom ispravio i bez većih problema omogućio Srbiji da dođe do nove prednosti u setu.

2:2 - Pomoću servisa Kevina Kravica, Nemačka je lako stigla do drugog gema.

2:1 - Samo jedan poen smo izgubili na servis Nikole Ćaćića, velika borba se nastavlja i u ovom setu.

1:1 - Puc igra neverovatan meč, jednostavno na njegove servise naši teniseri trenutno nemaju nikakvo rešenje.

1:0 - Srbija je dobro počela drugi set, na servis Đokovića uzimamo prvi gem.

I SET

6:7 - Nemačka je osvojila prvi set u dubl meču. Odmah su stigli do mini brejka, koji naši teniseri nisu mogli da vrate, na to su se nadovezali dobri servisi Puca i Kravica na koji Novak i Nikola nisu imali odgovor. Taj brejk se završio rezultatom 7:5.

6:6 - Odličan je bio Ćaćić na servisu i Srbija će za osvajanje prvog seta igrati taj brejk

5:6 - Dobri servisi Puca i Nemačka je obezbedila makar taj brejk u prvom setu.

5:5 - Dobro je, Novak je sjajno odservirao i doneo Srbiji i peti gem u prvom setu.

4:5 - Nismo uspeli više da zapretimo u ovom setu, sem jednog poena i Nemci su bez velikih problema osvojili peti gem. Đoković će sada osvojiti za ostanak u prvom delu igre.

4:4 - Sada smo osvojili gem na servis Nikole Ćaćića, očekuje nas drama u prvom setu.

4:3 - Nemci kao i naš tim uzima gem na svoj servis

3:3 - Odlično je Novak odservirao i rezultat u prvom setu je izjednačen.

2:3 - BREJK ZA SRBIJU! Momentalno se vraćaju naši momci i bez izgubljeng poena uzimaju gem na servis Kravica

1:3 - Nažalost naš dubl je pretpeo prvi brejk, Nemačka je povećala prednost u prvom setu.

1:2 - Zapretili smo Nemcima bili na 30:30, ali ništa više od toga nismo mogli

1:1 - Siguran je Novak na servisu, Srbija izjednačuje rezultat

0:1 - Nemci na servis Kravica uzimaju prvi gem na meču.

Meč uskoro počinje, igrači su počeli da se zagrevaju.

Ali smo sada dobili potvrdu da će se dubl meč koji će odlučivati pobednika ovog duela igrati za Srbiju Novak Đoković i Nikola Ćaćić, Banjalučanin je tako zamenio Filipa Krajinovića koji je ranije najavljen da će igrati

Prema najavama dubl meč za Srbiju bi trebalo da odigraju Novak Đoković i Filip Krajinović, dok za Nemce verovatno nastupaju Kevin Kravic i Tim Puc.

II SET

6:3 - Osvojio je Novak i poslednji gem i doneo Srbiji prvi bod u duelu sa Nemačkom

5:3: Novak je pred pobedom!

4:3: Vraća se Nemac u drugi set, Đoković ima servis.

3:1: Novak se brzo "oporavio" od izgubljenog gema i vratio stabilnu prednost.

2:1: Nemac smanjuje Novakovu prednost u drugom setu.

2:0: Nole nastavlja u istom ritmu da dominira i na početku drugog seta.

I SET

6:2: Novak je u svom stilu priveo ovaj set kraju i za manje od pola sata igre pokazao da važi za ogromnog favorita u ovom duelu.

4:2: Đoković za sada dobro kontroliše meč i očeuje se da ukoliko nastavi u ovom ritmu stigne do prednosti od 1:0 u setovima

3:1: Novak je krenuo snažno u ovaj duel i izuzetno brzo došao do prednosti od 3:1

Nemački reprezentativac Dominik Kepfer savladao je Filipa Krajinovića sa 2:0 u setovima.

II SET

4:6: Nemac bez većih problema na kraju dolazi do pobede.

4:5: Bori se Filip, ali Nemac je za sada mnogo bliži pobedi.

3:4: Brejk Krajinovića! Bravo! Činilo se da je sve gotovo, ali Filip nalazi snagu da se vrati u ovaj meč.

1:4: Uzeo je Kepfer stvari u svoje ruke definitivno, savršeno se vratio u ovaj gem i stigao do ogromnih 1:4.

Dominik Kepfer

1:3: Kefer maestralnom igrom stiže do prednosti od 3:1 i sada servira.

1:2: Nemac nastavlja u istom ritmu i nakon Filipovog izjednačenja ponovo uzima stvari u svoje ruke.

0:1: Kefer odlično ulazi u drugi set i stiže do prednosti.

I SET

KEPFER NAKON 62 MINUTA BORBE STIŽE DO PREDNOSTI OD 1:0.

6:6 - Idemo u taj-brejk.

6:5 - Krajinović maestralnim servisom stiže do prednosti i na korak je da povede sa 1:0 u setovima.

5:5 - Filip propušta priliku da osvoji prvi set, novo izjednačenje.

Filip Krajinović

4:4 - Siguran je Kefer na svom servisu, rezultat ponovo izjednačen.

4:3 - Sjajnom igrom Krajinović dolazi do potpunog preokreta i prednosti od 4:3.

3:3 - Bravo, Filipe! Izjednačenje - 3:3!

2:3 - Krajinović uzvraća udarac i smanjuje prednost na 3:2.

1:3 - Kefer sigurnim servisom stiže do prednosti od 3:1.

1:2 - Kefer stiže do prednosti od 2:1 u gemovima.

1:1 - Nemac uzvraća istom merom i bez problema stiže do izjednačenja.

1:0 - Sjajno je servirao Krajinović i rutinski stigao do prednosti.

U hali "Olimpija" u Insbruku u 2. kolu F grupe, izabranici Viktora Troickog se sastaju sa Nemačkom.

Obe selekcije su i pre početka završnog turnira viđene kao najjače u grupi u kojoj je još Austrija, a koju su Novak Đoković i drugovi juče savladali sa 3:0.

Posle tog rezultata, praktično je izvesno da je današnji susret odlučujući u borbi za prvo mesto.

Podsetimo, prvoplasirane reprezentacije iz šest grupa idu u četvrtfinale, plus dve najbolje drugoplasirane.

Filip Krajinović će u prvom meču igrati protiv Dominika Kefera od 16.10. Đoković će potom imati duel sa straim zanncem Jan-Lenardom Štrufom.

Filip i Novak će igrati u dublu ako taj meč bude odlučivao pobednika. Rivali će im bti Kevin Kravic i Tim Pic.