PORAZ ALEKSANDRE KRUNIĆ: Srpska teniserka zaustavljena u četvrtfinalu Nur Sultana!

ŠTETA

Srpska teniserka Aleksandra Krunić eliminisana je u četvrtfinalu turnira u Nur Sultanu.

Bolja je bila 126. igračica sveta Žaklin Kristijan rezultatom 2:0.

Po setovima je bilo 6:4, 6:3 za Rumunku.

Kristijan je brejknula Krunićevu već u prvom servis gemu Srpkinje. Krunićeva je uspela da vrati istom merom u sedmom gemu.

Ipak, Rumunka pri rezultatu 5:4 koristi treću brejk i set loptu na servis naše teniserke.

Manje drame je bilo u drugom setu. Krunićeva je u prvom gemu propustila da iskoristi brejk loptu, što je kaznila Kristijan već u narednom gemu.

Taj brejk je bio presudan za drugi set, pa i ceo meč koji je Rumunka dobila nakon sat i 22 minuta igre.

Za finale će se boriti sa Alison van Ujtvank, koja je bila bolja od Varvare Gračeve 6:4, 6:4.