POBEDA I PORAZ: Krajinović zakazao srpski okršaj u glavnom gradu Bugarske, Kecmanović eliminisan

ATP SOFIJA

Filipa u narednoj rundi očekuje meč protiv Lasla Đerea

Objavljeno: 20:20h

Filip Krajinović plasirao se danas u osminu finala turnira u Sofiji, pošto je pobedio 462. tenisera sveta Aleksandra Lazarova iz Bugarske posle dva seta, 6:0, 6:3.

Srpski teniser je pet puta oduzeo servis Lazarovu, koji nije uspeo da napravi nijedan brejk. Peti nosilac Krajinović će u osmini finala igrati protiv sunarodnika Lasla Đerea.

Miomir Kecmanović nažalost nije uspeo da se plasira u četvrtfinale turnira u Sofiji, pošto je izgubio od Italijana Đanluke Magera sa 6:7, 3:6. Meč je trajao sat i 40 minuta.

Kecmanović i Mager su u prvom setu razmenili po brejk, pa je pobednik tog dela igre rešen u taj-brejku koji je dobio Italijan sa 7:3.

U drugom setu nije bilo brejkova do rezultata 3:3, nakon čega je Mager osvojio tri uzastopna gema i plasirao se u četvrtfinale gde će igrati sa pobednikom meča Gael Monfis - Ilja Ivaška.