NOVAK DOBIO POTENCIJALNOG RIVALA U POLUFINALU: Zverev sada mirno čeka duel Đokovića i Beretinija (FOTO)

težak je bio samo prvi set

Nemac je došao do pobede posle dva sata i osam minuta

Objavljeno: 22:43h

Aleksandar Zverev plasirao se u polufinale US opena.

Olimpijski šampion iz Tokija je do trijumfa došao posle dva sata i osam minuta borbe rezultatom 3:0 (7:6, 6:3, 6:4).

Južnoafrikanac je odlično igrao u prvom setu. Napravio je brejk u osmom gemu I u sledećem servirao za vođstvo u setovima. Međutim, Zverev je uzvratio i kasnije se otišlo u taj-brejk. Heris je imao i tada set-loptu pri rezultatu 6:5, ali je nije iskoristio. Zverev je preokrenuo i stigao do 1:0 u setovima.

Nakon toga nemački teniser je dodao gas i rutinski savladao Herisa u naredna dva seta.

Zverev će se u polufinalu sastati sa boljim iz meča Novak Đoković - Mateo Beretini koji će snage odmeriti noćas, oko tri sata posle ponoći.