OŽE-ALIJASIM OTIŠAO U ČETVRTFINALE: Tamo ga čeka najveći hit ovoga Gren slema!

ju es open

Njega u četvrtfinalu očekuje okršaj sa Špancem Karlosom Alkarazom koji je u pet setova pobedio Petera Gojovčika iz Nemačke, 5:7, 6:1, 5:7, 6:2, 6:0.

Kanađanin Feliks Ože-Alijasim plasirao se među osam najboljih na Ju Es Openu.

Feliks, koji je 12. nosilac turnira, savladao je u osmini finala Amerikanca Frensisa Tijafoa, 4:6, 6:2, 7:6 (6), 6:4.

Bio je to još jedan odličan meč na poslednjem grend slemu sezone u kojem su oba tenisera imali svoje zvezdane trenutke.

Ože-Alijasim je na kraju izašao kao pobednik iz te botke, pre svega jer je imao više nerava u ključnim poenima.

Tijafo, nošen poklicima sa tribina, dobro je otvorio meč, brejk odmah na startu meča bio mu je dovoljan da osvoji početni set.

Feliks se probudio u drugom setu, posle 2:2 napravio je dva brejka i sa četiri gema u nizu stigao do izjednačenja u setovima.

Treći set je doneo velika izbuđenja, prvo Kanađanin na 5:4 nije iskoristio dve set lopte na servis protivnika, ali i još jednu u 12. gemu.

U taj-brejku, Tijafo je imao set lotu na 6:5, ali je nije iskoristio, Ože-Alijasim je uzeo tri poena u nizu i poveo sa 2:1 u meču.

Odmah na startu četvrtog seta je došao do brejka, poveo sa 2:0 i tu prednost je držao do kraja.