MUGURUZA SLAVILA U DERBIJU: Španjolki je ruku morala da pruži Azarenka!

ju es open

Garbinje Mugurusa je izborila plasman u osminu finala na Ju Es Openu.

Španska teniserka je posle velike borbe pobedila Beloruskinju Viktoriju Azarenku, 6:4, 3:6, 6:2 posle 136 minuta igre.

Azarenka je sedmom duplom servis greškom poklonila poen Mugurusi na meč lopti.

U početnom setu, Azarenka je povela uz brejk sa 2:1, ali je Mugurusa odmah uzvratila u stigla do 2:2.

Bila je bolja u finišu seta, napravila brejk u devetom gemu za 5:4 i potom iskoristila drugu set loptu u narednom gemu.

Azarenka se oporavila u drugom setu, uz dva brejka stigla je do 4:0 i 5:1 i uspela je da tu prednost pretvori u izjednačenje.

Garbinje Muguruza

U setu odluge, teniserka iz Španije je načinila brejk u šestom gemu, potom i u tom poslednjem, osmom i tako završi posao.

Nju u osmini finala očekuje meč protiv bolje iz duela osmog nosioca, Čehinje Barbore Krejčikove i Ruskinje Kamile Rahimove.

-Toliko sam bila spremna, uvek smo igrale tri seta. Ona je teška protivnica, morala sam da se koncentrišem do poslednjeg trenitka. Pronalazim svoj ritam ovde, srećna sam zbog pobede - izjavila je Mugurusa.