CILJALA JEDNU TITULU, SAD VEĆ IMA DVE: Kolins bolja od Kasatkine u finalu u Silicijumskoj dolini!

wta san hose

Danijel Kolins je već nadmašila plan za ovu sezonu

Američka teniserka Danijel Kolins osvojila je prošle noći titulu na turniru u San Hoseu, pošto je u finalu pobedila Ruskinju Dariju Kasatkinu sa 6:3, 6:7(10), 6:1.

Pre samo tri nedelje, Kolins je tek trebalo da izbori plasman u svoje prvo WTA finale, ali je od tada dobila deset mečeva zaredom, osvojila prvu WTA titulu u Palermu, a sada i drugu u San Hoseu.

- Jedan od ciljeva ove godine mi je bio da osvojim turnir, a sada imam dva, što je prosto neverovatno - rekla je Kolins posle meča.

Na drugoj strani, Kasatkina je igrala svoje četvrto finale ove godine, ali nije uspela da osvoji treću titulu.

Pre finala u singlu, titulu u dublu su osvojile hrvatska i slovenačka teniserka Darija Jurak i Andreja Klepač. One su u finalu bile bolje od Kanađanke Gabrijele Dabrovski i Luise Stefani iz Brazila sa 6:1, 7:5.