NEVEROVATNI NOVAK U NOVOM FINALU RIMA: Đoković jači od Sonega i vatrenih navijača (VIDEO+FOTO)

ATP MASTERS RIM, POLUFINALE

Srpski teniser igraće u meču za titulu protiv Rafaela Nadala

Novak Đoković uspeo je da se kroz veliku dramu domogne finala Mastersa u Rimu pošto je u polufinalu savladao domaćeg tenisera Lorenca Sonega sa 2:1 u setovima.

Novak je dominirao u prvom setu, odmah na startu oduzeo servis rivalu što je bilo dovoljno da posle 35 minuta stigne do prednosti u setovima.

Dugačak drugi set na kraju je odlučio taj-brejk. Sonego je za nijansu bio bolji I uspeo da meč odvede u odlučujući set.

U trećem setu, Đoković je slomio Sonega brejkom u četvrtom gemu, utišao izuzetno bučnu rimsku publiku, stekao brzo 4:1 što je bilo sasvim dovoljno za plasman u finale.

Sada mu preostaje da se oporavi i pokuša da u nedelju odbrani titulu, a za to će biti potrebno da savlada dobro poznatog rivala Rafaela Nadala.

TREĆI SET:

6:2 - KRAJ MECA!!!! Novak Đoković odlazi u finale Mastersa u Rimu. Spektakularan dan najboljeg tenisera sveta koji je u jednom danu ostvario dve velike pobede

5:2 - Sve je lako kada ulazi prvi servis, Đoković je na gem od plasmana u finale Mastersa u Rimu

4:2 - Sada sjajno servira i Sonego koji uspeva da smanji rezultat

4:1 - Odlično je Đoković servirao i uspešno overio brejk prednosti

3:1 - BREEEEEEEEJK!!!! Pritiska sada Novak rivala i stiže do dve brejk prilike 15:40. Koristi prvu i dolazi do ogromne prednosti u odlučujućem setu.

2:1 - Perfektan gem Đokovića bez izgubljenog poena

1:1 - Bilo je 30:30, ali je Sonego uspeo da osvoji gem

1:0 - Pumpa adrenalin sada Sonega koji dolazi do tri brejk lopte 0:40. Sve je uspeo Novak da spasi, tako da se igralo na razliku. Osvojio je Đoković i naredna dva poena tako da je uspeo da povede u odlučujućem setu

DRUGI SET:

TAJ BREJK: Novak je napavio na startu mini brejk i poveo sa 3:0. Osvojio je Sonego na čudesan način dva poena na svoj servis i smanjio na 3:2. Na promenu strana Novak odlazi sa prednošću 4:2. Novakova dupla greška vraća italijanskog tenisera u život 4:3. Još jedna Novakova greška za izjednačenje 4:4. Prvi put Sonego vodi u taj-brejku 4:5. Sjano je servirao Novak, ali je Sonego još bolji bio na riternu i tako je stigao do dve set lopte 4:6. Spasio je Novak jednu 5:6. Drugu ipak nije uspeo, italijanski teniser osvaja poen, pobeđuje u taj-brejku 7:5 i odvodi meč u odlučujući set.

6:6 - BREEEEEJK!!!!! Posle 80 minuta igre pobednika drugog seta odlučiuće taj-brejk

6:5 - BREEEEEEJKK!!!! Novak je na gem od finala

5:5 - Prvi put u meču igralo se na razliku kada je Đoković servirao i baš u tom trenutku Sonego je došao do brejk ujedno i set lopte. Italijan se pogrešno izvukao na forhend i propustio priliku. Uspeo je nekako da preživi Novak i izjednači u gemovima

4:5 - Italijan pravi prvu duplu grešku na meču 15:30. Greši Novak iz forhenda 30:30. Popusiti su živci Sonegu, nova dupla greška i brejk prilika za Đokovića 30:40. Sonego je ipak spasio i ovu brejk šansu tako da je gem odlučen na razliku. Posle devet minuta igre italijanski teniser osvaja gem, tako da će Đoković u narednom morati da servira za ostanak u drugom setu

4:4 - Gem prepun Đokovićevih vinera, bez izgubljenog poena lako srpski teniser izjednačuje rezultat

Novak Đoković

4:3 - Dva forhenda nije pogodio Sonego tako da je zahvaljujući tome Đoković uspeo da stigne do brejk prilike koju nije uspeo da iskoristi. Visio je brejk u vazduhu, ali je Sonego uspeo da spasi tri brejk lopte i osvoji svoj servis gem

3:3 - Novak ima problema u ovom gemu 30:30. Publika je sve glasnija, ali njihov ljubimac poklanja poen Đokoviću 40:30 koji drugim as udarcem osvaja novi gem

2:3 - Italijan sjajno igra u drugom setu, sada je izgubio samo jedan poen tokom servis gema

Lorenco Sonego

2:2 - U ovom gemu Novak nije bio dobar kada je reč o prvom servisu, ali je ipak uspeo da stigne do izjednačenja u gemovima

1:2 - Preživeo je nekako Sonego ovaj najduži gem do sada u meču. Imao je Novak brejk priliku, ali je nažalost ovoga puta nije iskoristio

1:1 - Uzvraća Novak udarac, gubi samo jedan poen na svoje servis i izjednačuje rezultat u drugom setu

0:1 - Italijan prvi put vodi u ovom polufinalu

PRVI SET:

6:3 - Asom je Novak umirio publiku i došao do 15:0. Sonego ne uspeva da zapreti, Novak kosriti prvu set loptu i stuže do prednosti u polufinalu

5:3 - Sonego osvaja gem i ostaje u prvom setu, publika je na njegovoj strani, ali Novak sada servira za osvajanje prvog seta

5:2 - Novak osvaja još jedan gem i stiže na korak od prednosti u setovima

4:2 - As udarcem Sonego stiže do 40:0, a zatim Novak šalje ritern u aut tako da italijanski teniser smanjuje rezultat

4:1 - Evo i prvih problema na servisu najboljeg tenisera sveta 40:30, ali sve to uspešno rešava Novak i potvrđuje brejk prednosti

3:1 - BREEEEEJK!!!! Prve dve brejk prilike na meču ima Đoković 15:40. Iskoristio je drugu i prvi put u polufinalu oduzeo servis rivalu

2:1 - Još jednom je Novak lako osvojio svoj servis gem

1:1 - Novak je uspeo da pritisne rivala 30:30, ali je Sonego osvojio naredna dva poena i tako se upisao na semafor u ovom polufinalu

1:0 - Fenomenalan poen na početku meča osvaja Đoković 15:0. Italijan je dosta grešio u ovom gemu koji Novak dobija bez izgubljenog poena

Polufinale Rima počinje servisom Novaka Đokovića

Najbolji teniser sveta Novak Đoković u istom danu igra drugi meč u Rimu ovoga puta za plasman u finale.

Rival u polufinalu mu je italijanski teniser Lorenco Sonego, kome će takođe protiv Đokovića biti drugi meč u samo nekoliko sati nakon što je iznenadio Rusa Andreja Rubljova u četvrtfinalu.

Đoković koji brani titulu u "Večnom gradu", eliminisao je Stefanosa Cicipasa u spektakularnom duelu koji je u prekidima trajao dva dana. Sonego je Novakov veliki dužnik pošto ga je pobedio u jedinom međusobnom duelu sa Đokovićem kada je prošle godine u Beču neočekivano lako pobedio 6:2, 6:1.

Pobednika u finalu očekuje Rafael Nadal koji je u polufinalu savladao Rajlija Opelku sa 6:4, 6:4.