ĐOKOVIĆ JAČI OD BOLA: Srpska osveta na Novakov način za plasman u polufinale Rolan Garosa!
Novak Đoković, Foto: EPA/ JULIEN DE ROSA

rolan garos

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 21:57h

Novak Đoković je nakon nešto više od tri sata uspeo da pobedi Pabla Karenja Bustu i plasira se u polufinale Rolan Garosa, gde ga čeka Stefanos Cicipas!

Prvi reket sveta je slavio nad Špancem u četiri seta - (4:6, 6:2, 6:3, 6:4). Ovo je će biti deseto polufinale srpskog tenisera na Rolan Garosu, koji je ponovo pokazao koliki je šampion i zašto je najbolji na svetu.

Prošli meč Karenja Buste i Đokovića je bio veoma kontroverzan, pošto je tada Srbin diskvalifikovan, tako da su mnogi ovaj meč gledali kroz te naočare, ali očigledno je to bio samo dodatni motiv za Noleta.

Početak je delovao prilično loše za Đokovića, koji je pre početka meča imao problema sa vratom, te je tražio medicinski tajm-aut, pa se to odrazilo na sam meč. Španac je to iskrostio i osvojio je prvi set.

Usledio je eskpresno odgovor momka sa Banjice! Silovito je krenuo, igrao odlično u drugom setu i došao do izjednačenja. Čim je osetio bolju fizičku situaciju, odmah je počeo da dominira i to se odrazilo na teren.

Daleko od toga da je večeras bilo lako za Đokovića, naprotiv, Karenjo Busta je igrao fenomenalno na momente i zadao mu mnogo muke. Ipak, šampion ne bi bio šampion da takve situacije ne rešava u svoju korsti.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

6:4 - KRAJ! POBEDA ĐOKOVIĆA!

5:4 - Ne odustaje Španac! Serviraće Novak u sledećem gemu za pobedu na meču.

5:3 - Završena devetominutna drama, koja je pripala Đokoviću! Ajmo, Nole!

4:3 - KONAČNO!!! Evo brejka, posle šest prilika! Pogrešio je Španac iz izgledne situacije i poklonio brejk Đokoviću.

3:3 - Izjednačenje u četvrtom setu.

2:3 - Ponovo je srpski teniser mogao da brejka, ali je Španac odigrao kada je trebalo najbolje. Ovo je ukupno peta brejk lotpa za Đokovića u četvrtom setu.

2:2 - Đoković čuva svoj servis.

1:2 - Novak ne koristi četiri brejk lopte i prilično besni zbog toga.

1:1 - Velika borba na samom početku četvrtog seta.

IV SET

6:3 - KAKVA SIGURNOST! Novak dolazi do vođstva u setovima, odigrao je sjajan gem u kojem je došao do prvog asa na meču.

5:3 - EVO GA BREJK!!!! Veoma, veoma bitan gem za Đokovića, koji će servirati za set u sledećem gemu.

3:3 - Izjednačenje! Nakon sjajnog početka, usledilo je odgovor Španca, koji igra izvanredan tenis.

3:2 - Dva odlična gema za Španca, koji je uspeo da vrat brejk. Pad u igri Đokovića...

3:0 - Perfekcija Novaka Đokovića na početku trećeg seta. Za dva minuta je uspeo da osvoji gem na svoj servis.

2:0 - IDEMOOO!!! Đoković pravi brejk na samom početku trećeg seta! Odlično igra u ovim trenucima srpski teniser.

1:0 - Devet minuta je trajao ovaj gem i na kraju je Novak slavio! Krici govore koliko mu ovo znači!

III SET

6:2 - Kakav povratak srpskog tenisera, osvojio gem sa nulom i došao do izjednačenja. 1:1 u setovima!

5:2 - Đoković se nalazi na korak od izjednačenja.

4:2 - Novak je uspeo da sačuva brejk, ali daleko od toga da igra svoj najbolji tenis. Karenjo Busta je veoma nezgodan protivnik, što pokazuje iz gema u gem.

3:1 - BREJK! Đoković oduzima servis rivalu!

2:1 - Najduži gem na meču pripada Đokoviću. Sledeći je na servisu Španac.Karenjo Busta je imao dve vezane brejk lopte, koje je Đoković uspeo da odbrani.

1:1 - Počelo je prilično izjednačeno u drugom setu. Obojica tenisera su sigurni na svom servisu.

II SET

4:6 - NOVAK JE IZGUBIO PRVI SET!

4:5 - BREJK! Očajan procenat prvog servisa za Đokovića doveo ga je do ove situacije. Španac to koristi i tako dolazi nadomak osvajanja prvog seta.

4:4 - BREJK!!! Đoković je vratio brejk! Sada su stvari na terenu mnogo bolje.

3:4 - Vraća se Nole, nadamo se da je problem iza njega i da će uskoro biti onaj stari.

2:4 - Potvrdio je Španac brejk...

2:3 - BREJK! Ovo ne valja, Karenjo Busta oduzima gem Đokoviću i doalzi do prednosti. Velika briga pred nastavak meča.

2:2 - Nema brejka, Busta uzima gem na svoj set, a ono što nas brine je Novakov levi lakat.

2:1 - Srpski teniser za sada veoma siguran na svom setu pa dolazi do novog vođstva. I dalje bez brejka.

1:1 - Solidan gem i za Španca, dolaz do izjednačenja.

1:0 - Odličan gem za srpskog tenisera, koji osvaja za svega 60 sekundi.

18:38 - Novak je prvi na servisu. Počinje meč na "Filip Šatrijeu".