ĐOKOVIĆ U ČETVRTFINALU: Hačanov je uništen sa 3:0 u setovima, Novak napada titulu u Parizu!

Rolan Garos 2020, osmina finala

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 18:22h

Novak Đoković je u četvrtfinalu Rolan Garosa!

Najbolji svetski teniser je sa 3:0 (6:4, 6:3, 6:3) bio bolji od Karena Hačanova i tako se zasluženo našao među osam najboljih.

Novak je počistio Rusa sa pariske šljake ovog popodneva u prestonici Francuske.

Đoković je od starta meča bio konkretniji i bolji rival na terenu, te ni ne čudi što je i nakon ovog meča i dalje bez izgubljenog seta na turniru.

On će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika duela Karenjo Busta - Altmajer.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

6:3 - KRAJ: Đoković je sa 3:0 srušio Hačanova i na sjajan način se plasirao među osam najboljih u Parizu!

5:3 - Potvrda brejka! Novak Đoković je na gem od četvrtfinala Rolan Garosa!

4:3 - BREJK! Đoković uzima Hačanovu servis i dolazi do novog vođstva. Novak će imati naredni servis i priliku da ode na dva gema razlike!

3:3 - Ne dopušta Novak da se Hačanov odlepi! Izjednačenje u Parizu!

2:3 - Probudio se Rus i poveo je prvi put u meču! Đoković se malo opustio i prepustio kontrolu meča Hačanovu. Očekuje nas uzbudljiv nastavak.

2:2 - Hačanov vraća brejk! Ponovo je neizvesno u Parizu.

2:1 - Smanjuje Hačanov na jedan gem minusa. Novak će biti na servisu u sledećem gemu.

1:0 - Odlično je Novak započeo i treći set! Odmah je napravio brejk prednosti i verovatno olakšao sebi nastavak seta.

II SET

6:3 - BREJK I SET ZA ĐOKOVIĆA: Novak je sjajno odigrao ovaj set i rutinski ga osvojio. Deluje da je Hačanov totalno pao i da će se teško vratiti u meč. Podsećamo, Novaku potreban još samo set za plasman u četvrtfinale Rolan Garosa.

5:2 - Uf, izvukao se Đoković! Hačanov je imao 40:0 i umalo stigao do brejka u veoma nezgodnom trenutku za najboljeg tenisera sveta. Međutim, Novak se trgnuo i stigao do petog gema na meču.

4:1 - Potvrdio je Novak brejk i sada je veoma blizu osvajanja drugog seta.

3:1 - BREJK: Đoković ima lepu prednost u drugom setu i servisom će moći da pobegne Hačanovu na dva brejka razlike.

I SET

6:4 - BREJK! SET ZA ĐOKOVIĆA! Au šta je sada uradio Novak! Pa tako to rade veliki šampioni! Na ribrejk je uzvratio novim brejkom. Đoković se pomalo naljutio zbog onoga što se desilo malopre i na brzinu došao do dve set lopte na servis Hačanova. Rus pod pritiskom popušta i Novak uzima prvi set.

Inače, u ovom gemu je Đoković opet pogodio linskog sudiju u glavu lopticom, ali sada sasvim slučajno.

5:4 - BREJK! Ma da li je moguće?! Posle sveg onog truda da bi došao do brejka, sada ga je olako ispustio. Imao je 30:0, a onda je dozvolio Hačanovu da osvoji tri uzastopna poena i dođe do brejk lopte. Prvu je spasio, ali potom pravi dve greške i Hačanov pravi ribrejk.

5:3 - BREJK! U pravom momentu Novak oduzima servis protivniku. Uh koliko je samo dugo trajao ovaj gem na servis Hačanova. Rus se u jednom trenutku razmahao, ali na svoj drugi servis takoreći ne može ništa da uradi i to je Novak znalački iskoristio. Odbranio je Rus opet jednu gem loptu, ali sledeću nije mogao, a u tom trenutku su iz Novaka pokuljale emocije.

3:3 - Uh kakva šteta! Morao je Novak sada da iskoristi priliku za brejk koja mu se ukazala. Dve uzastopne brejk lopte je imao Novak posle lošeg drop-šota ruskog tenisera. Prvu je spasio Hačanov, a na drugoj je Novak odigrao loš volej i propustio svoju priliku.

3:2 - Ma ne može ni poen takoreći da osvoji Rus na Đokovićev servis. U gemovima na Novakov servis je 12:1 u poenima.

2:1 - Novak "crta" po terenu, vineri se samo ređaju.

1:1 - Hačanov izjednačuje zahvaljujući ubačenim prvim servisima.

1:0 - Lagan uvodni gem za Đokovića. Jedan drop-šot, pa jedan viner i još dve neiznuđene greške protivnika.