TIM DEKLASIRAO ČILIĆA: Hrvat nije uzeo ni set na startu Rolan Garosa!

tenis

U drugoj rundi Tim će igrati protiv Džeka Soka

Dominik Tim je u prvom kolu deklasirao Marina Čilića sa 3:0 (6:4, 6:3, 6:3) posle 127 minuta igre.

U drugoj rundi Tim će igrati protiv Džeka Soka koji je u tri seta savladao sunarodnika Rejlija Opelku.

Tim je ostao bez servis gema na startu meča, ali je odmah uzvratio ribrejkom, a potom set prelomio u devetom gemu, kada je napravio drugi brejk za prednost od 5:4, pa je posle 46 minuta igre dobio prvi set.

Drugi set je Austrijanac otvorio brejkom, a onda poveo 3:1. Hrvatski teniser je potom spasao tri brejk lopte, ali nije isto uspeo da ponovi u osmom gemu, kada je Tim na njegov servis iskoristio set loptu, dobio set sa 6:3 i poveo sa 2:0 u meču.

Treći set je Čilić ponovo otvorio brejkom kao drugi deo igre. Ali, kao i u drugom setu dozvolio je Timu da se vrati i izjednači na 2:2. Tim je nastavio u istom ritmu, napravio i drugi brejk za 4:2 i zaustavio nalet Hrvata, a onda posle dva sata i sedam minuta igre iskoristio meč loptu.